Bank Asya 1. lig fikstürü çekildi

Bank Asya 1. Lig fikstürü İstanbul'da çekildi.

Ataköy Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen fikstür çekimine, Bank Asya 1. Lig'de mücadele edecek kulüplerin temsilcileri katıldı. 22 Ağustos'ta başlayacak Bank Asya 1. Lig'inde sezon, 9 mayıs 2010'da sona erecek.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

Bank Asya 1. Lig'de sezonun ilk yarısının programı şöyle:

1. Hafta: (22 Ağustos)
Kayseri Erciyesspor-Dardanelspor
Altay-Kartalspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Konyaspor
Giresunspor-Orduspor
Samsunspor-Kardemir D.Ç. Karabükspor
Adanaspor-Karşıyaka
Boluspor- Mersin İdmanyurdu
Hacettepe-Çaykur Rizespor
Bucaspor-Kocaelispor

2. Hafta: (30 Ağustos)
Kartalspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Çaykur Rizespor-Boluspor
Mersin İdmanyurdu-Adanaspor
Karşıyaka-Samsunspor
Orduspor-Altay
Konyaspor-Kayseri Erciyesspor
Dardanelspor-Bucaspor
Kardemir D.Ç. Karabükspor-Giresunspor
Kocaelispor-Hacettepe

3. Hafta: (6 Eylül)
Bucaspor-Hacettepe
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Orduspor
Samsunspor-Mersin İdmanyurdu
Kayseri Erciyesspor-Kartalspor
Altay-Kardemir D.Ç. Karabükspor
Giresunspor-Karşıyaka
Boluspor-Kocaelispor
Dardanelspor-Konyaspor
Adanaspor-Çaykur Rizespor

4. Hafta: (13 Eylül)
Karşıyaka-Altay
Orduspor-Kayseri Erciyesspor
Hacettepe-Boluspor
Mersin İdmanyurdu-Giresunspor
Kardemir D.Ç. Karabükspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Kartalspor-Dardanelspor
Konyaspor-Bucaspor
Çaykur Rizespor-Samsunspor
Kocaelispor-Adanaspor

5. Hafta: (20 Eylül)
Kayseri Erciyesspor-Kardemir D.Ç. Karabükspor
Konyaspor-Kartalspor
Dardanelspor-Orduspor
Bucaspor-Boluspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Karşıyaka
Altay-Mersin İdmanyurdu
Giresunspor-Çaykur Rizespor
Samsunspor-Kocaelispor
Adanaspor-Hacettepe

6. Hafta: (30 Eylül)
Orduspor-Konyaspor
Kartalspor-Bucaspor
Kocaelispor-Giresunspor
Mersin İdmanyurdu-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Karşıyaka-Kayseri Erciyesspor
Kardemir D.Ç. Karabükspor-Dardanelspor
Boluspor-Adanaspor
Hacettepe-Samsunspor
Çaykur Rizespor-Altay

7. Hafta: (4 Ekim)
Kayseri Erciyesspor-Mersin İdmanyurdu
Giresunspor-Hacettepe
Kartalspor-Orduspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Çaykur Rizespor
Altay-Kocaelispor
Samsunspor-Boluspor
Konyaspor-Kardemir D.Ç. Karabükspor
Dardanelspor-Karşıyaka
Bucaspor-Adanaspor

8. Hafta: (11 Ekim)
Kocaelispor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Karşıyaka-Konyaspor
Hacettepe-Altay
Mersin İdmanyurdu-Dardanelspor
Kardamir D.Ç. Karabükspor-Kartalspor
Orduspor-Bucaspor
Adanaspor-Samsunspor
Boluspor-Giresunspor
Çaykur Rizespor-Kayseri Erciyesspor

9. Hafta: (18 Ekim)
Altay-Boluspor
Orduspor-Kardemir D.Ç. Karabükspor
Dardanelspor-Çaykur Rizespor
Kayseri Erciyesspor-Kocaelispor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Hacettepe
Giresunspor-Adanaspor
Kartalspor-Karşıyaka
Konyaspor-Mersin İdmanyurdu
Bucaspor-Samsunspor

10. Hafta: (25 Ekim)
Boluspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Çaykur Rizespor-Konyaspor
Kocaelispor-Dardanelspor
Mersin İdmanyurdu-Kartalspor
Karşıyaka-Orduspor
Kardemir D.Ç. Karabükspor-Bucaspor
Samsunspor-Giresunspor
Adanaspor-Altay
Hacettepe-Kayseri Erciyesspor

11. Hafta (1 Kasım)
Orduspor-Mersin İdmanyurdu
Kartalspor-Çaykur Rizespor
Bucaspor-Giresunspor
Kayseri Erciyesspor-Boluspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Adanaspor
Altay-Samsunspor
Kardemir D.Ç. Karabükspor-Karşıyaka
Konyaspor-Kocaelispor
Dardanelspor-Hacettepe

12. Hafta: (8 Kasım)
Samsunspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Boluspor-Dardanelspor
Çaykur Rizespor-Orduspor
Kocaelispor-Kartalspor
Mersin İdmanyurdu-Kardemir D.Ç. Karabükspor
Karşıyaka-Bucaspor
Giresunspor-Altay
Adanaspor-Kayseri Erciyesspor
Hacettepe-Konyaspor

13. Hafta: (22 Kasım)
Kayseri Erciyesspor-Samsunspor
Kartalspor-Hacettepe
Konyaspor-Boluspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Giresunspor
Karşıyaka-Mersin İdmanyurdu
Kardemir D.Ç. Karabükspor-Çaykur Rizespor
Orduspor-Kocaelispor
Dardanelspor-Adanaspor
Bucaspor-Altay

14. Hafta: (29 Kasım)
Altay-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Giresunspor-Kayseri Erciyesspor
Çaykur Rizespor-Karşıyaka
Kocaelispor-Kardemir D.Ç. Karabükspor
Mersin İdmanyurdu-Bucaspor
Samsunspor-Dardanelspor
Adanaspor-Konyaspor
Boluspor-Kartalspor
Hacettepe-Orduspor

15. Hafta: (6 Aralık)

Kayseri Erciyesspor-Altay
Kardemir D.Ç. Karabükspor-Hacettepe
Konyaspor-Samsunspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Bucaspor
Karşıyaka-Kocaelispor
Orduspor-Boluspor
Kartalspor-Adanaspor
Dardanelspor-Giresunspor
Çaykur Rizespor-Mersin İdmanyurdu

16. Hafta: (13 Aralık)
Giresunspor-Konyaspor
Boluspor-Kardemir D.Ç. Karabükspor
Bucaspor-Çaykur Rizespor
Kocaelispor-Mersin İdmanyurdu
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Kayseri Erciyesspor
Altay-Dardanelspor
Samsunspor-Kartalspor
Adanaspor-Orduspor
Hacettepe-Karşıyaka

17. Hafta: (20 Aralık)
Kayseri Erciyesspor-Bucaspor
Orduspor-Samsunspor
Dardanelspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Mersin İdmanyurdu-Hacettepe
Karşıyaka-Boluspor
Kardemir D.Ç. Karabükspor-Adanaspor
Kartalspor-Giresunspor
Konyaspor-Altay
Çaykur Rizespor-Kocaelispor

YENİLİKLER

Kura çekimi öncesinde bir konuşma yapan federasyon genel sekreter vekili Gıyasettin Şenman, Bank Asya 1. Lig'deki yenilikleri anlattı.

Şenman, TFF Yönetim Kurulu'nun, geçen ay aldığı karar doğrultusunda, Bank Asya 1.Lig'den Turkcell Süper Lig'e yükselecek 3'üncü takımın belli olacağı play-off maçlarının tek devreli lig usulüne göre oynanmasına karar verdiğini söyledi.

Şenman, ''Normal sezonu 3, 4, 5. ve 6. bitirecekler arasında oynanacak müsabakalar sonucunda dört takım arasından ilk sırayı alan takım Turkcell Süper Lig'e yükselecek'' dedi.

Sportif reklam ve ekipman talimatında da değişiklikler yapıldığını belirten Gıyasettin Şenman, şunları kaydetti:

''Bank Asya 1. Lig'deki kulüplerimiz yeni sezonda forma ön yüzlerinin yanı sıra arka yüzü ve şortlarının sağ ön yüzüne de sponsorluk alabilecek. Ayrıca, yeni sezondan itibaren Bank Asya 1. Lig'de yer alan takımlar formalarına, iç saha ile deplasmanda oynadıkları maçlarda farklı firmaların reklamlarını alabilecek.''
Şehrin Yeni Bir Tempo’su Var!
BİZE ULAŞIN