Beckham'dan yeşil ışık

ABD'nin Los Angeles Galaxy takımında forma giyen İngiliz futbolcu David Beckham, İngiltere Premier Lig'e dönmek istediğini bildirdi.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) internet sitesinde yer alan habere göre, kiralık oynadığı AC Milan'dan sezon sonunda ayrılıp, takımı Los Angeles Galaxy ile yeniden antrenmanlara çıkan Beckham, İngiltere liginde oynamak istediğini söyledi. Manchester United'tan ayrılırken, bir daha buradan başka bir İngiliz kulübünde oynamak istemediğini belirten İngiliz futbolcu, bu defaki açıklamalarında ağız değiştirdi.

Beckham, ''Asla, 'asla' demeyin. United'tan ayrıldığımda, İngiltere'de başka bir kulüpte oynamak istemediğimi söylemiştim. Kalbim, Manchester'da kalmıştı ve kendimi Premier Lig'de başka bir formayla düşünemiyordum. Bunu inkar etmiyorum'' dedi.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

Öte yandan Beckham, Los Angeles Galaxy'deki takım arkadaşı Landon Donovan'ın, Grant Wahl'ın yakında çıkacak olan kitabı ''Beckham Tecrübesi''nde (Beckham Experiment) kendisine yönelik eleştirilerine ilişkin de ''Landon'ın söyledikleri hakkında konuşmayacağım. Bu, benim, Landon'ın ve teknik direktörün arasında olan bir şey. Konuyla ilgili görüşmemiz olumlu geçti'' dedi.

Donovan, söz konusu kitapta Beckham'ın kötü bir takım arkadaşı olduğunu iddia etmiş, onun takım kaptanlığına uygun olmadığını savunmuştu.

BİZE ULAŞIN