Hido'nun yeni hedefi All-Star

Toronto Raptors'ın yeni transferi milli yıldızımız Türkoğlu, NBA'deki hedefinin artık All-Star seçilmek olduğunu söyledi

NBA finallerindeki performasının ardından Orlando Magic'ten Toronto Raptors'a transferiyle de gündeme gelen Hidayet Türkoğlu, artık ilk hedefinin All-Star seçilmek olduğunu söyledi. Dün akşam NTV'de yayınlanan NBA Stüdyo programında Murat Kosova ve Kaan Kural'ın sorularını yanıtlayan Hidayet, 9 yıldır forma gydiği NBA'deki hedefinin artık All-Star'a seçilmek olduğunu belirterek, "Toronto Raptors, Portland'a göre All-Star olma şansımı biraz daha artırıyor. İnşallah bir gün ben de orada olacağım" dedi. Toronto'nun henüz takım olarak çok üst düzeyde olmadığına dikkat çeken Türkoğlu, "İnanıyorum ki yapacakları takviyelerle Doğu'da finallere doğru gidecek bir takım yaratacaklar" ifadesini kullandı. Hido kariyerinde unutamadığı anlarla ilgili bir soruya da, "Final serisi çok özeldi. Belki hayatım boyunca bir daha orada oynama şansım olmayabilir. Ama benim için en önemlisi Cleveland serisiydi. Attığım kritik basketin ardından, LeBron'un son saniyede onu tutarken üstümden attığı şutu asla unutmayacağım" yanıtını verdi.

'IGUODALA BENİ ÇOK ZORLADI'
Hido, play-offlarda kendisini en çok zorlayan ismin Philadelphia'dan Andre Iguodala olduğunu söyledi. Milli oyuncu, "Kesinlikle Iguodala. Tam hazır değildim ve o da bunu çok iyi değerlendirdi. Paul Pierce ile karşı karşıya oynarken çok keyif alıyordum. LeBron'u zaten söylemeye gerek yok. Çok güçlü ve dokunulmazlığını da sayarsak 2-0 önde başlıyor" dedi.

MİLLİ FORMA İÇİN ÇOK SABIRSIZ
Eylül ayındaki Avrupa Basketbol Şampiyonası için de konuşan Türkoğlu, "Yeniden milli formayı giymek için sabırsızlanıyorum. Geçen seneden yakaladığımız bir hava var, sakatlarımız da iyileşti. Genç arkadaşlara da çok güveniyorum. Onlarla birlikte olmaktan büyük keyif alıyorum. İnşallah geçen seneki gibi fire vermeyip başarılı oluruz" değerlendirmesini yaptı.

BİZE ULAŞIN