Honda yolda

G.Saray, 'Çekik gözlü Beckham' Keisuke Honda'nın peşine düştü. Lincoln'den doğan boşluk için düşünülen Japon yıldızı Rijkaard'ın yardımcısı Neeskens 4 yıldır takip ediyor

Hollanda ve Almanya'daki 15 günlük kampın ardından Galatasaray yönetimine "Orta sahaya acil transfer" raporu veren teknik direktör Frank Rijkaard'ın Japon futbolunun yükselen yıldızı Keisuke Honda'nın adını verdiği ortaya çıktı. Rijkaard'ın yardımcısı Neeskens'in ülkesinde Venlo takımında oynayan Honda'yı 2005'te Hollanda'da yapılan FIFA Dünya Gençler Şampiyonası'nda keşfettiği ve o dönem çalıştığı Barcelona'ya rapor ettiği öğrenildi. Galatasaray'ın oynadığı dört hazırlık karşılaşması sonrasında orta sahada oyunu iki yönlü oynayabilecek bir futbolcu arayışına giren Rijkaard'ın mevcut kadrodaki Mehmet Topal ve Linderoth'un sık sık sakatlanması ve Barış Özbek'in de çok koşan bir futbolcu olmasına rağmen tekniğinin zayıf olması nedeniyle hücumlara destek vermekte zorlandığını tespit ettiği belirtildi.


İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

NEESKENS'İN GÖZDESİ
Ülkesinde Nagoya Campus takımında yıldızı parlayan ve 2 yıl önce Hollanda'ya gelen 23 yaşındaki Keisuke Honda, geçen sezon attığı 16 gol ve 14 asistle Hollanda futbolunun 3 büyüğü Ajax, PSV ve Feyenoord'un transfer listesine girmişti. Attığı frikiklerdeki stili David Beckham'a benzetilen Honda için ısrarlı olan Johan Neeskens'in oyuncuyu son olarak 3 gün önce Venlo- Feyenoord maçında izlettiği ve 2-2 biten maçta Honda'nın takımının 2 golünü de attığı öğrenildi. Hollanda basını Venlo'nun Honda için 10 milyon Euro istediğini iddia etti.

BİZE ULAŞIN