Tromsö'den hallice

4 sezon önce 3.250 km uzaktaki Tromsö'de büyük şok yaşayan G.Saray, UEFA Avrupa Ligi 2. ön elemesindeki Tobol deplasmanı için 2.920 km uzaklıktaki Kazakistan'ın Kostanay şehrine gidiyor

Frank Rijkaard yönetiminde sezonun ilk resmi maçına, UEFA Avrupa Ligi 2. ön elemesinde çıkacak olan G.Saray'ın zorlu Kazakistan yolculuğu bu sabah erken saatlerde başlıyor. Futbolcularını kampa almayan Hollandalı teknik adam, saat 07:20'deki özel uçuş öncesinde tüm kafilenin saat 06:00'da tesislerde olmasını istedi. Dört sezon önce UEFA Kupası ön elemesinde elenerek büyük şok yaşadığı Tromsö deplasmanı için 5.5 saat süren bir yolculuk yapan Galatasaray'ı bu kez 5 saat sürecek bir uçak yolculuğu bekliyor. Geçen sezon daha uzun mesafeyi Benfica karşılaşması için Lizbon'a giderek kateden sarıkırmızılı kafilenin maçın oynanacağı Kostanay şehrine Türkiye saatiyle 12:30'da varması bekleniyor. İstanbul ve Kostanay arasındaki 3 saat fark nedeniyle yerel saatle 16:00'da kamp yapacağı otele ulaşacak olan Rijkaard ve öğrencileri dört saatlik bir dinlenmenin ardından maçın oynanacağı stadın yolunu tutacaklar.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

05:00'DE DÖNECEKLER
Rijkaard'ın yerel saatle saat 19:15'de düzenleyeceği basın toplantısının ardından maç öncesi son antrenmanı yapacak olan futbolculara karşılaşmanın yerel saatle 22:30'da (TSİ 19:30) başlaması nedeniyle maç gününe özel program hazırlandı. Rijkaard, futbolcularının öğlene kadar odalarında dinlenmelerine izin verecek ve sarı-kırmızılılar maç yemeğini karşılaşmanın başlama düdüğünden beş saat önce yiyecek. Karşılaşmanın ardından yerel saatle saat 02:00'de İstanbul'a hareket edecek olan G.Saray kafilesi Cuma sabaha karşı TSİ 05:00'de İstanbul'a gelecek.

BİZE ULAŞIN