"Daum, sorumluluk alınmasını istiyor"

Alex, Daum'un kaptanlıkla ilgili sözlerinin ardından bazı spekülasyonların ortaya atılmaya çalışılabileceğini belirtti.

Fenerbahçe Futbol Takımı kaptanı Alex de Souza, teknik direktör Christoph Daum'un kaptanlıkla ilgili sözlerinin ardından bazı spekülasyonların ortaya atılmaya çalışılabileceğini belirterek, ''Daum, her futbolcunun aynı oranda sorumluluk almasını istiyor'' dedi.

Kulübün resmi internet sitesine açıklama yapan Brezilyalı futbolcu, Daum'un kaptanlık konusunda yaptığı açıklamalardan rahatsızlık duymadığını kaydetti. Daum'un sözlerinden sonra ''Alex idmanda isteksizdi'' gibi haberlerin çıkabileceğini vurgulayan Alex, ''Daum'un ne söylemek istediğini ben anladım. O, her futbolcunun aynı oranda sorumluluk almasını istiyor. Onun söylemek istediklerini yanlış algılayanlar, ancak art niyetli olabilir'' değerlendirmesini yaptı.

Fenerbahçe'de oynamaya layık görünen her futbolcunun bir gün kaptanlık bandını da takabileceğini anlatan Alex, şöyle devam etti: ''Christoph Daum, daha önce de söylediğim gibi Fenerbahçe'ye gelmem konusunda beni ikna etmiş kişidir. Kendisinin tecrübesi ve teknik direktörlüğüne karşı büyük bir beğenim var. Takımda yer alan her futbolcu kaptanlık görevini omuzlarında hissettiği anda, daha büyük bir şevk ve dikkatle oynayacaktır. Hepimiz birlikte hareket edersek işlerimiz aynı oranda kolaylaşacaktır. Alex'in kaptan olup olmaması o kadar da önemli değil. Ben takım oyuncusuyum. Fenerbahçe için mücadele eder, Fenerbahçe için savaşırım. Takımım başarılı olduğu sürece mutlu olurum, ancak başarısız olursa kaptanlığın bir önemi kalmaz. Arkadaşlarım sorumluluk aldıkça ve başarılar sağlandıkça Fenerbahçe kazanacaktır.''

Alex, UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri Macaristan'ın Honved takımıyla ilgili ise ''Avrupa'da her takımın güçlü olduğunu düşünmeniz ve bu doğrultuda hazırlanmamız gerekiyor. Biz rakibimizi hafife almıyoruz ve her zaman olduğu gibi her maçı adım adım düşünürüz. Bundan sonra da bu böyle olacak'' yorumunu yaptı.

BİZE ULAŞIN