Hamit sinyali

Daum, "Aradığımız oyuncu B.Münih'ten olabilir. Fakat isim veremem" diyerek Hamit ya da Tim Borowski'den birinin sarı-lacivertli formaya yakın olduğunun sinyalini verdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, takımın Almanya kampını değerlendiren bir basın toplantısı düzenledi. Alman çalıştırıcı "Aradığımız oyuncu Bayern Münih'ten olabilir" derken, isim vermekten kaçındı. Daum'un Borowski ya da Hamit'i işaret ettiği öğrenildi. Takım liderliğinden, birliktelik ruhuna, Lugano'dan Aurelio'ya ve transfere kadar birçok konuya değinen tecrübeli teknik adam önemli noktalara da açıklık getirdi. İşte Daum'dan bazı satırbaşları:

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

Samandıra'daki çalışmalarımızın üzerine koyuyoruz. Takımın 120 dakika koşabilmesi, çaba göstermesi gerekir. Futbol sonra gelir. Hazırlık maçları taktiksel açıdan önemli.


Antrenmanların yanı sıra, takım ruhu için de bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Beraber gülmek, beraber eğlenebilmek çok önemli. Ağır ve disiplinli çalışmaktan bir şekilde zevk almalıyız.

Bu kampta Fenerbahçe herkesin birinci ailesi durumunda. Sadece bir kişi değil birçok kişi sorumluluk üstlenmeli. Kaptanımız Alex de Souza, dünya çapında bir isim. Ama tüm yükü ona vermek istemiyorum.


Carlos, Emre ve Semih de Alex'e yardımcı olmalı. Hazırlık maçlarına hep farklı kaptanlarla çıkacağız. Herkesin görevinin ve sorumluluğunun bir anlamda netleşmesini istiyorum.

Bizim oyuncularımız hep kazanmak isteyen isimlerdir. Başarılı olmayı çok istiyoruz. Ama aynı zamanda hem başarılı hem de sempatik bir kulüp olmayı hedefliyoruz. Başkanımızın da en büyük hayali bu.


Ulm maçının başında dikkatsizdik. Aslında hazırlık maçları bizim için sadece taktiğimizi uygulayabilmek için önemli. Ancak daha sonra toparlanıp istediğimiz oyunu sergiledik.

İlkmaç ölçü olamaz. Fakat bundan sonraki mücadeleler daha ciddi ve iddialı olacak. Ciddi rakipler, gücümüzü daha sağlıklı görmemize yardımcı olacak.

GÜİZA 20 GOL ATAR
GÜİZA çok değerli bir forvet. Bizim için önemli bir isim. Oluşturacağımız takımda en azından 20 gol atabilir. Semih 15 gol atabilir. Alex 15'ten fazla gol atabilir. Yeteri kadar gol atabilecek futbolcumuz var. Bu yüzden transferin ilk etabında forveti değil başka mevkileri düşünüyoruz. Güiza ile de bir an önce bir araya gelmek istiyoruz.

ARDA'YI ÇOK İSTERİM
ARDA sadece Türkiye'de değil Avrupa'da istenen bir futbolcu. Avrupa'da çok kulüp transfer etmek istiyor Arda'yı ama bonservis yüksek olduğu için bu geçekleşmiyor. Galatasaray ve Adnan Polat'a saygım var. Daha fazla konuşmak istemiyorum ama ileride satarlarsa tabi ki ilgilenebiliriz.

SABIRLI OLMALIYIZ
Aykut Kocaman'ın yaptığı Brezilya seyahati umarım bize iyi bir sonuç getirir. Biz herhangi bir transfer istemiyoruz, kaliteli transfer istiyoruz. O yüzden gidip futbolcuların karakterini de öğrenmek gerekiyor. Bir anlık sabırsızlık bizi yanlışa götürebilir. Bu nedenle sabırlı olmalıyız.

KİMSE MÜKEMMEL DEĞİLDİR
Toplantısı sonrası basının yanına gelip sohbet eden Daum, Galatasaraylı olduğunu söyleyen muhabire takıldı. Muhabirin "G.Saraylıyım ama bu hava ve iletişimle şampiyon olursunuz" sözlerine Alman çalıştırıcı "Üzülme, kimse mükemmel değildir" yanıtını verince kahkahalar koptu. Türk vatandaşlığına geçmeyi düşündüğünü de dile getiren Daum, "Ancak bir milletvekili, 'Türk olursan, Alman vatandaşlığından çıkarılırsın' diye uyardı. Türk olarak yaşamak güzel ama Alman pasaportuyla daha rahat ediliyor" sözlerini sarf etti. Sigara ve rakıyla arasının nasıl olduğuyla ilgili soru üzerine ise Daum, "Rakıya alışık değilim. 5 dubleden sonra her şey karışık görünüyor" diyerek esprilerini sürdürdü.

BİZE ULAŞIN