"Rakibimizi ciddiye alıyoruz"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Chiristoph Daum, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turundaki rakipleri Honved'in karşısına hazırlıklı çıkmak istediklerini ve rakibi ciddiye aldıklarını söyledi.

Almanya'da hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Macaristan'ın Honved takımıyla eşleşmelerini değerlendiren teknik direktör Daum, "Kendi ülkesinde kupayı almış bir takım. Güçlü ve ciddiye almamız gereken bir rakibimiz var. En iyi şekilde hazırlıklı olmalıyız. Rakibimizi en az iki kere izleyeceğiz. Hazırlıklı bir şekilde maça çıkacağız." diye konuştu.

Şu an Honved hakkında pek bilgisi olmadığını dile getiren Daum, önümüzdeki günlerde gerekli bilgileri toplayacaklarını ifade etti.

Fenerbahçe'nin, geçen sezon da Avrupa'daki ilk maçını bir başka Macar takımı MTK Budapeşte ile oynadığının hatırlatılması ve bu durumun Honved maçı için bir ölçü olup olamadığı sorulduğunda ise Alman teknik adam. "Tabii; bunun bize bir yardımı olabilir. Bir Macar takımı bizim için bilgi kaynağı olabilir. Ancak her maç ve takım farklıdır. Honved ile ilgili enformasyonu en kısa sürede alacağız." karşılığını verdi.

BİZE ULAŞIN