Fener'e genç yetenek

TFF 2. Lig 4. Grup takımlarından İskenderun Demirçelikspor'un U-14 takımında oynayan 15 yaşındaki Tahacan Uysal'ın, Fenerbahçe'ye transfer olduğu bildirildi.

İskenderun Demirçelikspor Kulübü Başkanı Cengiz Gül, yaptığı açıklamada, transferle hem Tahacan'ın eğitimini garantiye aldıklarını, hem de geleceği için önünü açtıklarını söyledi.

Anlaşma kapsamında Tahacan Uysal'ın tüm eğitim masrafının Fenerbahçe tarafından karşılanacağını, her ay maaş ödeneceğini ve bu yıl İstanbul'da özel bir kolejde eğitim alacağını belirten Gül, ''Tahacan, Fenerbahçe forması giyerse, kulüp olarak bizde Fenerbahçe'den 200 bin avro alacağız. Fenerbahçe'de forma giymez ve başka bir takıma transfer olursa da alınacak bonservis bedelinin yüzde 50'si İskenderun Demirçelikspor'a verilecek'' dedi.

Gül, Fenerbahçe'den Tahacan karşılığında, U-18 Milli Takımı'nda da oynayan PAF takım futbolcuları Sefer Sever ile Mehmet Alaaddinoğlu'nu aldıklarını, her iki futbolcunun şu anda Bolu Gerede'deki Esentepe Tesisleri'nde takımla birlikte kampa girdiğini bildirdi.
BİZE ULAŞIN