Yıldızlara gözdağı

Trabzonspor'un Belçikalı hocası, Homberg sınavının ardından yıldızlarına göndermede bulundu: "Yattara ve Alanzinho takım oyununa ayak uydurabilirlerse forma giyerler"

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, yine bombaladı. Alman 3. Lig ekibi Homberg karşısında oynanan futboldan ve 3-0'lık sonuçtan memnun kalan Belçikalı hoca, "Zeki futbolcularla çalışıyorum" diyerek talebelerini kutladı. Isparta'daki havanın Hollanda kampında da devam ettiğinin altını çizen Broos, "Hazırlık maçlarında eksiklerimizi göreceğiz. Homberg, Trabzonspor ayarında bir takım değildi ancak yine de ben gerekli ışığı gördüm. Standart Liege, Bochum ve Heerenveen karşılaşmaları daha zor geçecek" açıklamasını yaptı. Ligde şu an için tek hazır takımın Beşiktaş olduğunu kaydeden 57 yaşındaki çalıştırıcı, "Sadece biz değil; Galatasaray ve Fenerbahçe de kadrolarına takviye yapmk zorundalar" diyerek ezeli rakiplerine de göndermede bulundu.

TARAFTARA TEŞEKKÜR

Sportif Direktör Ünal Karaman ile sürekli fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Hugo Broos, "İletişimimiz çok iyi" dedi. Broos, Kamerunlu stoper Rigobert Song'un gönderilmesinin söz konusu olmadığını söylerken, Hollanda kampında da yalnız bırakmayan bordo-mavili taraftarlara çok teşekkür etti. Son olarak bireysel futbollarıyla ön plana çıkan İbrahima Yattara ve Alanzinho ikilisine değinen bordomavili teknik adam, "Yattara ve Alanzinho takım oyununa ayak uydurabilirlerse forma giyerler. İkisi birlikte de oynayabilir. Ancak sistemime alışmazlarsa, kulübede otururlar" iddiasında bulundu.

BİZE ULAŞIN