Joker Lucas Neill

Galatasaray'a transferi yılan hikayesine dönen Lucas Neill için yönetici Haldun Üstünel Londra'ya gidiyor. West Ham'a imza atmayan Avustralyalı yıldız, Frank Rijkaard'ın defanstaki jokeri olacak

Galatasaray'a transferi yılan hikayesi dönen Avustralyalı savunmacı Lucas Neill için Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel bir kez daha düğmeye bastı. Sarı-kırmızılıların teklifine Haziran ayı başında sıcak bakan ancak daha sonra sözleşmesinin sona erdiği West Ham ile tekrar masaya oturan Neill'i ikna etmek için Üstünel'in yarın İngiltere'ye gideceği öğrenildi.

ZOLA DA BASTIRIYOR
West Ham'ın İtalyan teknik direktörü Gianfranco Zola, "Neill'ın bizimle kalmasını diliyorum. Bizim için ne kadar önemli olduğunun farkında" diyerek Avustralyalı yıldızın takımda kalması için kulüp yönetimine baskı yaparken, Galatasaray cephesinde oyuncuyla kontağı milli takımdan arkadaşı Harry Kewell yürütüyor. Teknik direktör Frank Rijkaard'ın defansın göbeğinde ve sağ bekte oynayabilen Lucas Neill için "Bizim jokerimiz" olabilir yorumu yaptığı ve Sabri-Alparslan'ın sağ ve sol bekte yer aldığı sarı- kırmızılı takımın savunma dörtlüsünün yüksek toplarda zorlanması nedeniyle Avustralyalı oyuncunun transferinin bitirilmesini istediği kaydedildi. Lincoln'ün sözleşmesini feshettikten sonra yabancı transferinde önü açılan Galatasaray'ın Lucas Neill'in imza atması halinde Tobias Linderoth'u gözden çıkartacağı öğrenildi. Sezon başından beri takımla birlikte çalışan İsveçli ön liberoyu Kazakistan'a götürmeyen Rijkaard'ın Kongolu golcü Nonda'nın ise kalmasını istediği ifade edildi.

BİZE ULAŞIN