Fener'in pestili çıktı ama takım mutluydu

Daum ve Koch Almanya'da takımın pestilini çıkardı. Buna rağmen yüzler gülüyordu. Ama hazırlık maçlarında eksikler göze battı

F.Bahçe, Almanya'dan mutlu ve umutlu döndü. Bad Wörishofener kampında 2 etken ön plandaydı. Bunların ilki çalışma temposu. Beklenen görüntü ortaya çıktı ve Daum ile yardımcısı Koch oyuncuların pestilini çıkarttı. Artık herkes bu takımın 120 dakika mücadele edeceğinden emin. 2. etken ise takım, yani kadro oldu. 3 hazırlık kritik bölgelerde ciddi eksikler olduğunu gösterdi. Ama Brezilya Ligi'nde oynarken 'hazır' alınan Dos Santos ve Christian'ın taktik uyumunu atlatmalarıyla bu eksikler kapanacaktır. Gelelim kampa damga vuran gelişmelere...
GÜİZA'nın gelişi tam yılan hikayesi döndü. Önce Daum ulaşamıyorum dedi, sonra ulaşıldı, gelecek dendi, uçağı kaçırdı, transfer dedikoduları sürdü ve nihayet pazartesi gece geldi ve salı ilk ve tek idmanını yapt.
ZATEN sıkıntılı olan ve Aragones zamanında tamamen kopan takım- medya iletişimi Almanya'da çağ atladı. Tamamı basına açık olan idmanlarda herkesin daha rahat konuşması bir çok sorunun zamanla halledeleceğini gösterdi.
DAUM yeni transferleri sonrası ideal kadrosunu ararken, doğal olarak güçlü de bir kulübe istiyor. Ancak onbiri zorlamak üzere hazırlanan kulübe ekibi hazırlık maçlarında beklenen performansı Almanya'da veremedi. Daum'un bankoları olarak Volkan Demirel, Gökhan, Bilica, Carlos, Emre ve Alex görülüyor. 5 forma sahibini bekliyor. En büyük sorun Bilica'nın yanında kimin oynayacağı. Bekir-Önder ikilisi olumsuz sinyaller verdiler. Emre'nin yanına Cristian geldiyse de altarnatif isimler Selçuk ve Deniz daha hazır gözükmediler. Sağ kanada Kazım avanatjlı isim, alternatifi Deivid ise geçmişi mumla aratıyor.

UĞUR KULÜBEYE Mİ?

Solda Uğur tek isim ama ciddi rakip olarak Dos Santos geldi. Yani Uğur da kulübeye yönelmiş gibi.
Ve forvet... Guiza'nın yokluğunda Semih tek olmanın avantajını kullandı. Ama Guiza dönünce ne olur bilinmez ama Semih bu sezon kolay pes etmeyecek gibi...

GÖZE BATANLAR
EMRE: Kesinlikle geçen yıldan daha formda. Sezona en hazır isimlerden biri. Ama hazırlık da olsa rakipleriyle sürekli kavga modunda. Bu eksisi.. DENİZ: Daum'un gelişiyle umut dolu. Tam formda gözükmese de çok çalışıyor. Çeşitli mevkilerde denendi. Önemli bir joker olacak. V.DEMİREL: Daum'un ilk yılında onun için dediği "Kalede gördüğümde dehşete kapılıyorum" sözü hala akıllarda. Ama Daum'un 1 numarası oldu. Tüm maçlarında hatasızdı. Bu olgun havası büyük avantaj. SEMİH: Hep aynı Semih. Fırsat buldukça golcü, fırsat buldukça yardımcı. Asistleri, oyun kuruluşundaki katkısı çok positif. KAZIM: Geçen sezon Aragones'le yıldızı barışmayan Kazım kampın ön plana çıkan ismi oldu. Herkes Daum'la yıldızlaşacağını konuşuyor. Bunun da sinyallerini verdi. Çok çalıştı ve form tuttuğu rahatlıkla görüldü.

DÜŞ KIRIKLIKLARI
UĞUR: Yeteneği ve en önemli özelliği hızı herkesce biliniyor. Ama üzerinde sanki bir moralsizlik var ve onu aşamıyor. Daum'un ona güven aşılaması şart gözüküyor.
ABDÜLKADİR: Büyük beklenti var onun için. Ama bir türlü parlayamıyor. Bir de sanki kavgacı yönü var gibi. İdmanlarda bazen kendini kaybedip tekme tokat girişleri şaşkınlık yarattı.
WEDERSON: Fenerbahçe'ye geldi geleli bir adım ileri gidemiyor. Sıradan futbolcu havasından bir an önce kurtulması lazım. Sanki umutsuzluk onu noktaya taşıyor.
DEİVİD: Nerde o eski Deivid dedirtiyor. Kampa çok kilolu geldi gibi. Zamanla verip eski görüntüsüne kavuştu ama futbol olarak yeterli seviyede değil. Oysa şu dönem onun tecrübesine fazlasıyla ihtiyaç var.

BİZE ULAŞIN