Ceza bilmecesi!

Okçuoğlu: 5.5 aylık hapis cezası bulunan bir hakemin eline düdük mü verelim? Yüksel: TFFHGD Başkan Yardımcısı'yım. Suçum olsa bu konuma gelebilir miydim?

Üst Klasman Hakemi Vedat Yüksel, Çarşamba günü davet edilmediği hakem seminerine katılmak için Silivri'ye gitmiş, MHK tarafından geri çevrilmişti. MHK Başkan Yardımcısı Yüksel Okçuoğlu, "Bana neden maç vermediklerini bilmiyorum" diyen Vedat Yüksel'in durumunu, "Beş buçuk aylık bir hapis cezası var. Bunu kimse biliyor mu? Düdük mü vereceğiz böyle bir hakemin eline?" ifadeleri ile gerekçelendirdi. Vedat Yüksel ise, "2005'te Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Başkanı Musa Eryılmaz'dı. Ben de Yönetim Kurulu Üyesi'ydim. Bizi dernekler kanununa muhalefetten dolayı mahkemeye verdiler. Ortada yolsuzluk yoktu. Sadece usul sıkıntısı yaşandı. Ama ceza almadık. Hakim daha yeni karar verdi ve bu davayı askıya aldı. Eğer biz 5 yıl içinde herhangi bir suç işlersek o zaman ceza alacağız. Aldığımız ceza da 5.5 ay olacak. Para cezasına çevirmek de mümkün. Ama biz bugüne kadar para cezası bile almadık" şeklinde konuştu. "ARTIK KOMİK OLUYORLAR"
Yüksel, "Madem ki bu sebepten dolayı maç vermiyorlar. Ben onların döneminde de maç aldım. Mahkeme süreci devam ediyordu. Neden maç verdiler? Şu anda 'TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı ve 'Mersin Şube Başkanı'yım. Böyle bir suçum olsaydı bu konuma gelebilir miydim? Komik oluyorlar" dedi.
BİZE ULAŞIN