Süt taştı!

Güreşte son 4 yılın lig şampiyonu Amasya Şekerspor, federasyonu protesto etmek için kapanıyor. Şikayetler arasında "Ballı Süt" bile var

Serbest Güreş Birinci Ligi'nde son 4 yıldır şampiyonluklara ambargo koyan ve 2006 yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonu olan Amasya Şekerspor Kulübü faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Onursal Başkan Mahmut Demir, Güreş Federasyonu'nun yanlı uygulamalarını protesto etmek amacıyla kulübü kapatma kararı aldıklarını belirterek, "Takımımız 'ikinci sınıf' muamelesi görüyordu. Milli Takımların yüzde 80'ini kulübümüzün sporcuları oluşturuyordu. Kulübümüze karşı olan olumsuz tutumdan, sporcularımız zarar görüyordu. Son olarak Pekin'de, Rusya'dan getirilip Türk vatandaşı yapılan Ramazan Şahin'e, gece uykusundan uyandırılarak 'BALLI SÜT' süt içirilirken, bizim sporcularımız hak ettikleri değeri görmüyorlardı'' diye konuştu.

HEP ENGEL ÇIKARDILAR
Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak'ın, kazandıkları son lig şampiyonluğundan sonra Şekerspor antrenörüne, "Bırakın biraz da başkaları şampiyon olsun'' dediğini iddia eden Mahmut Demir, "Federasyon sırf bizi engelleyebilmek için, ligde yabancı sporcu kısıtlamasını kaldırdı; yine durduramadı. Şampiyon Kulüpler Kupası'nı Amasya'da düzenlememizi bile engellediler. Bugün bizi küstürenler yarın sporun içinde olmayacaktır. Ancak biz ölene kadar minderin kenarında olacağız" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN