Arda'yı isterim

Denizli'den inciler: "Üç takımı şampiyon yaptığım için Allah'a dua ediyorum... Arda'yı her hoca takımında hayal eder..." Denizli, Daum'a da gönderme yaptı: "Onları yenmeden şampiyon olduk"

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, dün siyah beyazlı takımı takip eden gazetecilerle bir sohbet toplantısı yaptı. İşte Mustafa Denizli'nin toplantıda dikkat çeken sözleri:

* KLASİK10 numara inanışı var. Az koşan, az yorulan ama teknik kapasitesi yüksek oyuncular algılanıyor. Bizde böyle değil. Bizde 10 numara en az arkadaşları kadar mücadele ediyor. Delgado sakatlığı nedeniyle geçen sene yüzde yüzünü veremedi. Yetenekli bir oyuncu, bu takımın kaptanı.Ancak yokluğunda bir 10 numaraya ihtiyacımız var. Babası geldi ve görüştük. Olumlu geçti.

* TRANSFERLERİN bir bölümü kontrolünüzdedir bir bölümü değildir. Örneğin Gökhan Zan'ın kalmasını istedim. O gidince Matteo Ferrari'yi aldık. Ferrari izlediğim bir oyuncuydu.

* CİSSE son 8 hafta çok iyiydi. Özveriyle oynadı. Ancak biz nisan başında bonservisi elinde olan Fink ile anlaştık. O gün itibarı ile Cisse'nin formu iyi değildi. Bir karar vermem gerekiyordu. Biz de Fink'e karar verdik. Eğer nisanda karar verme durumu olmasaydı ve Cisse'nin son haftalardaki performansını görseydim onunla yola ile devam ederdim.

* BİR teori bir de pratik vardır. Şampiyonlar Ligi'nde kağıt üzerinde birçok takım bizden ağır basıyor. O düşünceleri kağıt üzerindeki planları yanıltmak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne kadar yüzde 90-95'in üzerine çıkacağız. Gruptan çıkmak rüya değil.Zor ama imkansız değil. Gruplardan sonra devam etmek daha kolay. F.Bahçe'de 0 puan ile ayrıldığımız dönemde ilk maçlar öncesi 11 Eylül saldırıları olmuştu. Bu da takımı olumsuz etkilemişti. Umarım bir 11 Eylül daha yaşamayız.

* BOBO'NUN hazırlık kampının başında kafası karışıktı. Dönmesini bekledim. İyi futbolcuya teklif gelir. Takımda kafası karışık oyuncu istemem. Ama kafasındaki karışıklık ortadan kalktı.

* ÜÇ kulübü şampiyon yapmaktan çok çalıştırmış olmak çok önemli. Mutlu ve gururluyum. Beşiktaş çocukluk aşkımdı bu nedenle bu şampiyonluk diğerlerinden daha farklıydı. Her gece Allah'a bu başarılarım için dua ediyorum.

* ARDA'YI her teknik adam takımında görmek ister. Ama bundan daha önemlisi Arda gibi yıldızları yetiştirmeyi, çıkarmayı daha çok isterim.

* DAUM'UN geçenlerde 'Bizi yenmeden şampiyon olamazlar' sözü hatırlatılınca Denizli, "Geçen sezon onları yenmeden şampiyon olduk" dedi.

Colomb'un izinde...
Beşiktaşlı sporcular dün İspanya'da ilginç bir ziyaret yaptılar. Mustafa Denizli ve bütün takım Huelva'da Christoph Colomb'un Amerika kıtasını keşfe çıkarken yolculuğunun ilk noktasını ziyaret etti. Burada Müslümanlar tarafından yaptırılan ancak daha sonra yolcuların konaklama noktası olan daha sonra da Manastır olarak kullanılan yapıyı gezdiler. Siyah-beyazlılar daha sonra Colomb ve arkadaşlarının gemisinin birebir kopyalarını gezerek incelemelerde bulundular.

BİZE ULAŞIN