Hisse darbesi

Kulübün ABD'li patronları Gillett ve Hicks'ten şikayetçi olan Liverpool'lu taraftarlar 173 milyon Euro değerindeki yüzde 60'lık hisseyi alma peşinde

Liverpool'lu taraftarlar, kulübü iki ABD'li George Gillett ve Tom Hicks'ten almak için harekete geçti. The Share Liverpool ve Spirit of Shankly adlı iki grup kulübün ekonomik politikalarının iki ABD'li işadamının almasının ardından kötüye gittiğini belirtti. Royal Bank of Scotland'dan 404 milyon Euro kredi alan kulübün iki patronu vadenin uzatılması için bankayla aylar süren görüşmelerde bulunmuştu. İki grubun ilk planı bütün hisseleri satın alıp kulübün yönetimini tamamen ele geçirmekti. Ancak bunun bir ütopya olduğu anlaşılınca, bu kez 173 milyon Euro ödeyip yüzde 60'lık hisseyi satın almak için taraftar gruplarında çalışmalar başladı.

BENİTEZ'DEN XABİ'YE RİCA
Bu arada Liverpool Teknik Direktörü Rafa Benitez özel bir görüşme yaptığı İspanyol futbolcu Xabi Alonso'dan Real Madrid'e gitmeyip takımda kalması yolunda istekte bulundu. Real Madrid'in Liverpool'un İspanyol savunma oyuncusu Arbeloa'yı ise gelecek hafta renklerine bağlayacağı bildirildi.
BİZE ULAŞIN