Fener'de son tango

Son transferini savunmaya yapacak olan Fenerbahçe'nin Arjantinli Demichelis'i istediği iddia edildi. Aziz Yıldırım'ın bizzat girişimde bulunduğu B.Münihli'nin bonservisi 14 milyon Euro...

Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesindeki Fenerbahçe kadrosunda adı bulunmayan Edu'nun yerine stoper arayışlarını sürdüren sarı-lacivertlilerde yıldız bir isim ortaya atıldı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Bayern Münih'in Arjantinli savunma oyuncusu Martin Gaston Demichelis için girişimlerde bulunduğu ileri sürüldü. Bu sezon iddialı ve mücadeleci bir takım kuran sarı-lacivertli yöneticiler, geçen sezon takımın üzer i n d e dolaşan olumsuz bulutların dağılmasının ardından Daum ile eksiklerin giderilmesi konusunda yapılan görüşmelerde, transferde ilk hedefin stoper olması konusunda fikir birliğine vardı. Yıldırım da, bir takviyeyle güçlü bir takıma kavuşacaklarına inanıyor. Başkanın bizzat ilgilendiği Demichelis'in bonservisi için Alman kulübünün 11 ila 14 milyon Euro arasında bir bedel isteyeceği belirtildi. Bonservis konusunda anlaşma sağlanamaması durumunda kiralık formülünün de gündeme gelebileceği bildirildi. İtalyan vatandaşlığı da bulunan Arjantinli oyuncu, geçtiğimiz sezon takımın vazgeçilmezleri arasındaydı. Ancak Van Gaal'in gelişinin ardından Bayern Münih'te taşlar yerinden oynadı ve yeni isimlerle farklı bir kadro kurulması için harekete geçildi. Bayern'deki bu değişim, Demichelis transferinde Fenerbahçe'nin şansını artıran en önemli etken olarak yorumlanıyor. ürkiye Futbol Federasyonu resmi sitesindeki Fenerbahçe kadrosunda adı bulunmayan Edu'nun yerine stoper arayışlarını sürdüren sarı-lacivertlilerde yıldız bir isim ortaya atıldı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Bayern Münih'in Arjantinli savunma oyuncusu Martin Gaston Demichelis için girişimlerde bulunduğu ileri sürüldü. Bu sezon iddialı ve mücadeleci bir takım kuran sarı-lacivertli yöneticiler, geçen sezon takımın üzer i n d e dolaşan olumsuz bulutların dağılmasının ardından Daum ile eksiklerin giderilmesi konusunda yapılan görüşmelerde, transferde ilk hedefin stoper olması konusunda fikir birliğine vardı. Yıldırım da, bir takviyeyle güçlü bir takıma kavuşacaklarına inanıyor. Başkanın bizzat ilgilendiği Demichelis'in bonservisi için Alman kulübünün 11 ila 14 milyon Euro arasında bir bedel isteyeceği belirtildi. Bonservis konusunda anlaşma sağlanamaması durumunda kiralık formülünün de gündeme gelebileceği bildirildi. İtalyan vatandaşlığı da bulunan Arjantinli oyuncu, geçtiğimiz sezon takımın vazgeçilmezleri arasındaydı. Ancak Van Gaal'in gelişinin ardından Bayern Münih'te taşlar yerinden oynadı ve yeni isimlerle farklı bir kadro kurulması için harekete geçildi. Bayern'deki bu değişim, Demichelis transferinde Fenerbahçe'nin şansını artıran en önemli etken olarak yorumlanıyor.

KARİYERİ MÜZE GİBİ!
20 Aralık 1980 doğumlu Martin Gaston Demichelis, 1998 yılında River Plate'de profesyonel futbol hayatına başladı. 5 yıl Arjantin ekibinin formasını giyen tangocu, 2003'te Bayern Münih'e transfer oldu. Hem savunmanın göbeğinde hem de ön liberoda görev yapabilen Arjantinli, milli takımın da değişmez isimlerinden biri. 2005'ten bu yana 20 kez Arjantin Milli Takımı'nda görev yapan tangocunun 1 golü bulunuyor. Demichelis'in kulüp kariyeri de başarılarla dolu. River Plate'de 2002 ve 2003 yıllarında Arjantin Clausura şampiyonluğu kazanan Demichelis, Bayern formasıyla 2005, 2006 ve 2008 yıllarında şampiyonluk yaşadı. Aynı yıllarda Almanya kupasını da 3 kez kaldıran Demichelis'in kariyerinde 2004 ve 2007 yıllarında kazanılan iki de Almanya Süper Kupası bulunuyor.

BİZE ULAŞIN