Geçen yılın acısı Beşiktaş'ta çıkar

İlk idmanında bir lider gibi davranıp takıma renk getiren Nihat Kahveci, Kartal'ın havasını değiştirdi. Milli futbolcu, "Geçen sezonun kötü izlerini Beşiktaş'ta sileceğim" diye konuştu.

Beşiktaş'ın İspanya'daki Huelva kampı Delgado'yu ikna çabaları ve kilitlenen transfer gündemiyle geçerken, önceki gün askerliğini tamamlayıp takıma katılan Nihat Kahveci bir lider gibi kolları sıvadı. Atlantik Okyanusu'nun kıyısındaki kampa milli futbolcunun gelişi, bir anda havayı değiştirdi. Milli takım kaptanlığı da yapan Nihat, daha ilk idmanında hem evlatlığını, hem İspanyolcası'nı, hem de tecrübesini konuşturarak sahanın mutlak liderliğine soyundu. Oyun oynarken takım arkadaşlarıyla iki farklı dilde "Gel-kaç-ver" ve "Bravo, haydi, devam, şut" gibi çıkışlarıyla duruşunu ortaya koydu. Aynı görüntü dün sabahki ikinci çalışmada da devam etti. Attığı birbirinden güzel gollerle kalitesinin yanı sıra çenesini de konuşturması takıma açıkça su mesajı verdi: "Ben yeni değilim. Yuvamdayım. İsmimle, geçmişimle, yeteneklerimle sahadayım. Herkes pozisyonunu ona göre alsın!"DENİZLİ'DEN MESAJ
Nihat'ın hızlı girişiyle ilgili olarak hocası Mustafa Denizli de, "Nihat bir dünya yıldızı. İlk çalışmada aldığı inisiyatif güzel. İspanyolca ve Türkçe konuşarak avantaj sağlıyor" açıklamasını yaptı. Bu arada Nihat Kahveci dün SABAH'a, "Askerde de koşular yaptım. Ama takım antrenmanı bambaşka. Beşiktaş'a dönmek, yeniden formayı giyecek olmak çok güzel. Geçen sezon benim için kötüydü. (Villarreal'de 19 lig ve 4 Avrupa maçı oynadı. Hiç gol atamadı) Bunun acısını Beşiktaş'ta çıkaracağım diye konuştu.

BİZE ULAŞIN