Armstrong'a öfke

Fransa Bisiklet Turu'nu kazanan Contador, takım arkadaşı Armstrong'a patladı: "Aramızda gerginlik vardı. Onunla otelde zaman geçirmek, yarıştan daha zordu"

Fransa Bisiklet Turu'nda zafere ulaşan Alberto Contador, Astana takımından arkadaşı Lance Armstrong'a ağır eleştirilerde bulundu. Sarı mayonun bir yıllığına sahibi olan İspanyol bisikletçi, "Armstrong ile iletişimim resmen sıfır. Çok iyi bir bisikletçi ama insani olarak ona hiçbir zaman hayran olmadım ve olmayacağım da" ifadesini kullandı. Yarış sırasında Armstrong ile aralarında sorun olduğunu itiraf eden Contador, "Fransa Bisiklet Turu'nda onunla otelde geçirdiğim zaman, yarıştan çok daha zordu. Bizim aramızdaki gerginlik, tüm takıma yansıdı" dedi.

GELECEĞİ BELLİ DEĞİL!
Takımda kalıp kalmayacağı konusuna ise 26 yaşındaki pedal, "Ne olacağını göreceğiz. Astana'da mı kalırım; yoksa başka ekibe mi giderim bilmiyorum. Ama bütün takımın arkamda olduğunu düşünüyorum" yorumunu yaptı. Kanser hastalığını yenen ve 4 yıl sonra Fransa'da pedal çeviren Armstrong'un Contador'a cevabı gecikmedi: "Şampiyon olmak aynı zamanda takımdaki herkese saygı göstermeyi gerektirir. Bir takımda ben yoktur, biz vardır. Takım olmasa birinci olamazdı".
BİZE ULAŞIN