"Göreve çağırması şaşkınlık verici"

Meszöly, Daum'un tekrar takımın başına getirmesine "şok oldum" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Kalman Meszöly, Fenerbahçe'nin Honved karşısındaki 2 maçı da açık farkla kazanarak, UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam edeceğini söyledi.

1980'li yıllarda (A) Milli Futbol Takımı'nı ve Fenerbahçe'yi çalıştıran Macar Meszöly, sarı-lacivertlilerin, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turundaki Macar rakibi Honved takımıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Macaristan'ın Vasas Kulübü'nde yetişen ve Macaristan Milli Futbol Takımı'nın değişmez oyuncularından biri olan Kalman Meszöly, ''Fenerbahçe, Avrupa Kupaları'nda 2 senedir çok şanslı kura çekiyor'' dedi. Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yarın Honved ile yapılacak maçın, Fenerbahçe için zor geçmeyeceğini belirten Meszöly, yine de Honved'in küçük görülmemesini, futbolda her zaman büyük sürprizlerin yaşanabileceğini ifade etti.Fenerbahçe'nin kadrosunun çok güçlü olduğunu söyleyen Meszöly, ''Bir tarafta 200 milyon dolarlık takım, diğer tarafta ise 2-3 milyon dolarlık bir takım karşılaşacak. Honvedli futbolcuların, ateşli Fenerbahçe taraftarları önünde ayakları titreyeceği ve nefes almakta bile zorlanacakları kesin'' diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Alman çalıştırıcı Christoph Daum'u, tekrar takımın başına getirmesine ''şok oldum'' ifadesini kullanan Meszöly, ''Alman çalıştırıcı, kendini kanıtlamış, çok başarılı bir kişi. Ancak kovulan Daum'un, tekrar takımın başına getirilmesi hatalı'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin, Daum ile başarılı olmasını tüm kalbiyle dilediğini belirten Macar teknik adam, bu yıl Türkiye'de lig şampiyonunun, üç büyüklerden biri olacağını söyledi. Meszöly, Fenerbahçe'nin 200 milyon dolarlık bütçesiyle Avrupa'da başarılı olması gerektiğini, UEFA Avrupa Ligi'nde de en az yarı final oynaması halinde Daum'un başarılı olacağını savundu. Meszöly, Fenerbahçe'nin Honved karşısındaki her iki maçı da açık farkla kazanarak, UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam edeceğini kaydetti.

BİZE ULAŞIN