Kartal'a İngiliz anahtarı

Beşiktaş, M'Boro'nun 10 numarası için süpriz çalışma başlattı.

Beşiktaş, eski futbolcusu Ahmed Hassan'ın önerisiyle M'Boro'nun 10 numarası Gary O'Neil için çalışma başlattı.

O'Neil atağı Delgado'nun yerine 10 numara arayışlarını sürdüren Kartal, 26 yaşındaki İngiliz yıldız için düğmeye bastı. Beşiktaş, 10 numara arayışında rotasını İngiltere'ye çevirdi. Ameliyat nedeniyle uzun süre forma giyemeyecek olan Matias Delgado'nun yerine birçok alternatifi değerlendirmeye alan siyah-beyazlıların şimdi de Gary O'Neil ile temasa geçtikleri öğrenildi.

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ahmed Hassan'ın, başkan Demirören'i arayarak "Sizin aradığınız özellikler Middlesbrough'da forma giyen O'Neil'de var. Bence daha fazla vakit kaybetmeyin ve 26 yaşındaki bu futbolcuyu renklerinize bağlayın, pişman olmasınız" dediği ifade edildi.Bir yıllık kiralanacak Orta sahada forvete yönelik olarak görev yapan O'Neil, 2007 yılında Cardiff City'den Tuncay Şanlı'nın da forma giydiği Middlesbrrough'ya 5 milyon pound karşılığında transfer olmuştu.

Geçtiğimiz sezon 29 karşılaşmada forma giyen ve 1 gol atıp, 4 de asist yapan O'Neil için siyah-beyazlıların İngiliz ekibine bir senelik kiralama teklifi götürecekleri öğrenildi. Konuyu teknik direktör Mustafa Denizli'ye ileten başkanın, "Önce Deco konusunu olumlu ya da olumsuz bir sonuca bağlayalım" yanıtını aldığı için bu transferi beklettiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN