Kaptan Alex, lider Emre

Honved maçına Alex kaptan olarak çıktı ama takımı saha içinde yöneten Emre Belözoğlu idi. Presiyle rakibi boğan ve bir de asist yapan tecrübeli futbolcu, 85. dakikada alkışlarla yerini Deniz Barış'a bıraktı

Cuma 31.07.2009
Güncelleme: Cuma 31.07.2009
ABONE OL
Hazırlık dönemindeki her maçta farklı bir ismin kaptan olduğu Fenerbahçe'de sezonun ilk resmi karşılaşmasında Alex de Souza bandı taktı. Karar kulübün internet sitesinde açıklanırken, "Takım içinde oluşturulan liderler grubunun diğer üyeleri Semih Şentürk, Emre Belözoğlu ve Roberto Carlos ise takım kaptanı yardımcılığı görevini üstlendi'' ifadelerine yer verildi. Ancak Honved karşısına kaptan olarak çıkmasına rağmen Alex'in üzerindeki durgunluk göze çarparken, takımın saha içi liderinin Emre olduğu açıkça görüldü.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Maçtan bir gün önce idmanda sakatlanmasına rağmen dün ilk 11'de forma gilen ve özellikle ilk yarıda dört dörtlük bir oyun sergileyen Emre, orta sahada yaptığı amansız presle rakibi sahasına adeta hapsetti. Tecrübeli futbolcu ilk yarıda, yine rakipten çaldığı bir topla ceza alanına girip, Güiza'ya mükemmel bir asist yaparken, 85. dakikada yerini Deniz'e bırakırken, Saracoğlu Stadı da alkışlarla inledi.