Soğuk protokol

M.Topuz transferinde arası açılan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım arasındaki soğukluk Süper Kupa maçında protokole de yansıdı

Pazartesi 03.08.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 03.08.2009
ABONE OL
İki ezeli rakibi karşı karşıya getiren 4. Süper Kupa finalinde mecburen yan yana gelen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım arasındaki gerilim dün Olimpiyat Stadı'nda protokolde soğuk rüzgarların esmesine neden oldu. Türkiye gündemini günlerce meşgul eden Mehmet Topuz transferinde karşı karşıya gelen ve yapılan sert açıklamalarla arası açılan iki başkan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in araya girmesiyle zoraki el sıkıştı. Şeref tribününde aralarında Mahmut Özgener olmasına rağmen göz göze gelmemeye gayret eden Yıldırım Demirören ve Aziz Yıldırım, birbirlerine son derece mesafeli davrandı. Başkan Özgener'in bütün çabalarına rağmen ikilinin arasındaki buzlar tam anlamıyla erimedi.

MAÇ SONUNDA TEBRİK
İkinci yarıda uğur yapmak için yerini değiştiren ve mücadeleyi kızı Yelda ile birlikte izleyen Demirören, tüm bu soğukluğa rağmen maç sonunda ise fair-play örneğinde bulundu. Aziz Yıldırım'ın yanına kadar giden Demirören, rakibinin elini sıkarak tebrik etti. Bu arada Fenerbahçeli bazı taraftarlar Olimpiyat Stadı'na girerken Yıldırım Demirören ve ailesine ağır küfürler edince ortalık karıştı. Başkanın yanında bulunanlar bu sözlere tepki gösterip, bu taraftarların uzaklaştırılmasını istedi. Araya giren güvenlik güçleri olayın büyümesini engelledi.

Hem gözlere hem kulaklara...
İlkkez Türkiye'de oynanan Süper Kupa finali 156 kişilik bir ekip tarafından hazırlanan şovlarla tam anlamıyla bir görsel şölene dönüştü. Stadın etrafında kurulan özel taraftar alanları, saha içi şovları ve helyum balonlu trapezcinin tribünlerin üzerinde uçarak yaptığı nefes kesen gösteri açılış seremonisinde futbolseverlere keyifli anlar yaşattı. Mücadele öncesi İstiklal Marşı'nı okuyan dünyaca ünlü tenor Hakan Aysev de Olimpiyat Stadı'nı dolduran taraftarlardan büyük alkış aldı.

Saha içinden renkli kareler
Olimpiyat Stadı'ndaki dev mücadele birbirinden renkli karelere sahne oldu. Süper Kupa, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin unutulmaz isimleri ve Milli Takım antrenörleri Metin Tekin ve Oğuz Çetin'in ellerinde sahaya getirildi. Geçen sezon Gaziantep'ten takım arkadaşı, şimdi ise iki ezeli rakip olan İsmail ile Bekir hasret giderirken, Beşiktaş'ın Alman futbolcusu Fabian Ernst, top toplayıcı çocukların ısrarlarını kıramayarak objektif karşısına geçti. Bu arada Beşiktaş taraftarları Alex'in attığı ikinci golden sonra bitiş düdüğünü beklemeden stadyumdan ayrıldı.