Şampiyonluk duası

Galatasaray'ın bu sezon Brezilyalı yıldız Elano Blumer ile birlikte flaş transferi olan Abdul Kader Keita, Şenlikköy Camii'nde şampiyonluk için dua ederken yanında sadece SABAH vardı

Galatasaray'ın Fildişili yıldızı Abdul Kader Keita evinin yakınındaki camide ibadet ederken yanında sadece SABAH Spor vardı. Sarı-kırmızılı takımın Florya Metin Oktay Tesisleri'ne yakın olması nedeniyle Şenlikköy'de bir ev kiralayan Keita dün oğluyla birlikte Şenlikköy Camii'ne geldi. Aynı dakikalarda camide olan muhabirlerimiz Yaşar Yalçın ve Süleyman Gültekin karşılarında Kader Keita'yı görünce, Fildişili yıldızdan fotoğraf çekebilmek için izin istediler. Arkadaşlarımızı kırmayan ve oğlu Juninho ile birlikte SABAH için bu özel kareleri veren Keita, kulübün koyduğu röportaj yasağı nedeniyle uzun bir söyleşi yapmasının imkansız olduğunu ancak kulübün bu yasağı kaldırması sonrasında ilk röportajını gazetemize vereceğine dair söz verdi.

RİJKAARD'IN ADI YETER
İnançlı bir müslüman olduğunu ve Fransa'da forma giydiği yıllarda da ibadetini aksatmadığını belirten Keita, oğluyla beraber geldiği Şenlikköy Camii'nde namazını kıldı ve çevredeki vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. "Müslüman bir ülkede Avrupa çapında bir takıma geldiği için mutlu olduğunu belirten Keita, Rijkaard için kısaca "Adı yeter" yorumunu yaparken, yeni transfer Elano'yu ise "Süper yetenek" olarak tanımladı.

"KADERE İNANIRIM"
Galatasaray'ın O.Lyon'dan 8.5 milyon euro karşılığında transfer ettiği Abdul Kader Keita, sarı-kırmızılı kulübe imzası sonrasında Galatasaray TV'ye verdiği röportajda "Ben kadere inanırım. Bütün iyiliklerin Allah tarafından geldiğini düşünürüm. Mesela bir golü attıysam, 'Allah bana o golü attırdı' derim. Şimdi bana kaderim ne gösterecek göreceğiz. Ancak benim şahsen istediğim, her şeyden önce iyi çalışmak. Dolayısıyla Galatasaray'a verebileceğim her şeyi verebilmek" demişti. Teknik direktör Frank Rijkaard'ın UEFA Avrupa Ligi 2. ön elemesinde Maccabi Netanya ile oynanan ilk maçta son yarım saatte sahaya sürdüğü Keita'nın, Perşembe günü oynanacak rövanş karşılaşmasında sahaya yedek ağırlıklı kadro ile çıkacak G.Saray'da ilk onbirde şans bulması bekleniyor.

KOLYESİNDE NE YAZIYOR?
Galatasaray'ın Florya Metin Oktay Tesisleri'ne 10 dakika mesafedeki Şenlikköy Camii'nde arkadaşlarımız Yaşar Yalçın ve Süleyman Gültekin ile bir araya gelen Abdul Kader Keita'nın boynunda taşıdığı pandantifde "Allah" yazması dikkatlerden kaçmadı.

BİZE ULAŞIN