Arda ve Elano anahtar

Rijkaard, Arda ve Elano'nun takım için anahtar oyuncu olduğunu vurguladı.

Çarşamba 05.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 05.08.2009 11:52
ABONE OL
UEFA Avrupa Lig 3. Ön Eleme Turu rövanş maçında yarın 4 - 1'in rövanşında Maccabi Netanya ile oynanacak karşılaşma öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Hollandalı teknik adam, ilk maçta iyi bir sonuç aldıklarını hatırlatarak, "Yarınki maçta şu ana kadar forma şansı veremediğim oyuncularımı görme adına güzel bir fırsat olacak. Onların son durumlarını görmek için yarın şans verme olanağım var." dedi.

Yeni transferlerden Elano Blumer'in Maccabi Netanya maçında oynayıp oynayamayacağının sorulması üzerine Rijkaard, "Elano biliyorsunuz takıma daha yeni katıldı. Manchester City takımı ile sadece iki antrenmana çıkmıştı. Bu yeterli değil. Buraya geldiği günden beri özel program uyguluyoruz. Biraz hazır olması için zamana ihtiyacı var. Tabiki bu takımda oynayabilmesi için iyi bir hazırlık dönemi geçirmesi lazım. Henüz takımla birlikte çalışmadığı için onu düşünmemiz biraz zor olacak." diye cevap verdi.

Genç teknik adam, Keita'nın ise Elano'ya göre daha hazır olduğunu ve takımla birlikte maça çıktığı için yarın forma giyeceğini kaydetti.

"AVRUPA'DA GİDEBİLDİĞİMİZ YERE KADAR GİTMEK İSTİYORUZ"

Bir gazetecinin Galatasaray'ın Avrupa'da neler yapabileceğini sorması üzerine Hollandalı teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz çok yoğun çalışıyoruz. Ama bu tip sorular bizi sonuç odaklı düşünceye itebilir. Her gün kafamda kadroyu şekillendirmeye çalaşıyorum. Bu tip sonuçlara yönelik sorulara hemen girmeyelim. Herkes bizim burada bulunma amacımızı biliyor. Çok iyi çalışarak gittiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz."
Rijkaard, Galatasaray'ın oluşturulan kadrosunda Arda ve Elano Blumer'in takım için anahtar oyuncu olacağını vurguladı.

Galatasaray'da son günlerde kadroda düşünülmeyen oyuncular arasında gösterilen Nonda'nın durumunu sorulması üzerine Rijkaard, "Şu anda Nonda bizimle çalışıyor. Yarın akşam oynayabilir. Bizim futbolcumuz olarak kadroda yer alıyor. Yarın oynaması sürpriz olmaz." diye cevap verdi.

RAKİPLERİN DEĞİL KENDİ TAKIMIMA BAKARIM
Gazetecilerin pazar günü Süper Kupa finalinde Beşiktaş ile Fenerbaçe arasında oynanan maçı hatırlatarak, "Rakiplerinizi izlediniz, onlar hakkında neler söyleyeceksiniz" sorusuna ise Rijkaard, şöyle cevap verdi;

"Tabiki Süper Kupa finalini izledim. Ancak benim Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı değerlendirmem yersiz olur. Ben kendi takımımla ilgileniyorum. Benim için kendi takımım oldukça önemli. Onlara saygım var. Şu anda yorumlamak yanlış olur."