Topal mevkiye başka Mehmet

Mehmet Topal ve Linderoth müzmin sakat. Mehmet Güven yolcu. Barış gözden düştü. Mehmet Aurelio, Galatasaray'da orta sahayı teslim almaya geliyor

Galatasaray'da Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel'in Elano'nun imza törenindeki "Bir transfer daha yapacağız" açıklamasının ardından takıma yapılacak son takviyenin mevkii konusunda Rijkaard kararsızlık yaşıyor. Baros'un alternatifi olacak bir golcü ya da defansa stoper ve sağ bek oynayacak bir yabancı arayışında olan sarı-kırmızılılar, orta alanda Mehmet Topal ve Linderoth'un müzmin sakatlıkları sonrasında rotayı Mehmet Aurelio'ya çevirdi. 2007-2008'de 38, 2008-2009 sezonunda 30 maçta forma giyen Mehmet Topal'ın önce omuzundan sakatlanması, ardından hazırlık kampında sol alt adalesini yırtması ve adının Barcelona, Sevilla ve Valencia gibi kulüplerle anılmasından dolayı milli oyuncunun kafasının karışık olması Galatasaray yönetimini Mehmet Aurelio'ya yaklaştırdı.

AURELİO+BOULAHROUZ
Tahkim Kurulu'nun "Türkiye'de Aurelio'yu alan F.Bahçe'ye tazminat öder" kararını kaldırması halinde sarı-kırmızılı yönetim milli oyuncuya imza attırmayı planlıyor. Mehmet Aurelio'un menajeri Bayram Tutumlu ise dün yaptığı "Galatasaray'dan teklif aldık da diyememem almadık da" açıklamasıyla transfer görüşmelerini üstü kapalı doğrularken, yerli statüsündeki Aurelio'nun gelmesi halinde Linderoth ile yolların ayrılacağı, Mehmet Topal için de asgari 8 milyon euroluk bir resmi teklif geldiği takdirde satılacağı öğrenildi. 6. yabancı hakkını defans hattı için kullanacak olan Galatasaray'da bu ismin Khalid Boulahrouz olacağı ve gitmek istemeyen Nonda'nın da +2 kontenjanı içinde takımda tutulacağı gelen haberler arasında.

BİZE ULAŞIN