Yargısız infaz

Süper Kupa maçının hakemi Yunus Yıldırım'a küfür ettiği gerekçesiyle PFDK'ya sevk edilen Beşiktaş'ın tecrübeli file bekçisi Rüştü Reçber kendini savundu: "Küfür etmedim. Bana büyük haksızlık yapılıyor"

Perşembe 06.08.2009
Son Güncelleme: Perşembe 06.08.2009
ABONE OL
Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa maçında hakem Yunus Yıldırım'a küfür ettiği gerekçesiyle PFDK'ya sevk edilen Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber haksız yere suçlandığını söyledi. En az iki maç ceza alması gündeme gelen Rüştü, hazırladığı savunmada 18 yıllık kariyeri boyunca böyle bir olayın içinde bulunmadığını belirterek yargısız infaz yapıldığını iddia etti. Maç sonrası hakemlerin yanına giderek teşekkür ettiğini ve hakem dörtlüsünün de bu davranışına karşılık olarak kendisine teşekkür ettiklerini ifade eden Rüştü şunları söyledi: "Maç sonrası arkadaşlarımla soyunma odasına döndüm, tünelde maçın stresi, gerilimi ile kendi kendime söyleniyor ve arkadaşlarıma sitem ediyordum. Bu esnada kullanmış olduğum kelime ve ifadelerin hakemler tarafından yanlış anlaşıldığı ve bu sebeple hakem raporuna da yanlış aktarıldığı kanaatindeyim. İlk defa bu tarz bir disiplin yargılaması ile karşı karşıya kalıyorum."

'2 SEZON ÖNCEYİ HATIRLAYIN'
"Hakemlere şimdiye kadar bırakın sorun çıkarmayı, onlara ne kadar yardımcı olduğumu herkes çok iyi bilir. Hatta 2 sezon önce Trabzonspor maçında haksız yere atıldığım pozisyondan sonra bile, maçın hakemine karşı sergilediğim olumlu tavır kamuoyunun hafızalarında tazeliğini korumaktadır. Şimdi de bu tip bir durumla karşı karşıya kalmak beni fazlasıyla üzmektedir." Yine aynı maç sonrası yaptıkları açıklamalar sebebiyle ceza alması gündeme gelen Beşiktaşlı yöneticiler Ertunç Soğancıoğlu ve Levent Erdoğan da ceza alacak ölçüde bir açıklama yapmadıkları dile getirdiler.

DERS BAŞLADI
Yeni sezonu yarın İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı ile açacak Beşiktaş'ta futbolculara değişen kurallar hakkında bilgiler verildi. Ümraniye tesislerine gelen Futbol Federasyonu hakem hocalarından Ahmet Erdoğan, yeni oyun kuralları hakkında yaklaşık 1 saat süren bir brifing verdi. Öte yandan dünkü idman sonrası Erkan Zengin'in doğum günü kutlandı.