Beşiktaş klasiği

Şampiyon Kartal, sezon açılışında Olimpiyat'ta 3 kez yenemediği Büyükşehir'e yine takıldı Beşiktaş Fink'le öne geçerken, İbrahim Akın eski takımına müthiş bir gol atıp skoru belirledi

Cumartesi 08.08.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 08.08.2009
ABONE OL
Beşiktaş 'şampiyon'çıktığı Olimpiyat Stadı'nda İstanbul Büyükşehir'i ve yeni sezonu Fink'in açılış golüyle selamlasa da, ruhsuz ve duygusuz tribünler önünde oynadığı açılış maçında 2 puan bıraktı. Süper Kupa mağlubiyeti sonrası Mustafa Denizli'nin sistemini tek forvetli 4-2-3-1'e döndürdüğü gözlendi. Holosko'nun sağa, Yusuf'un tekrar sola çekilmesi daha fazla sorumluluk alması gereken Tello dışında hücum hattının toparlanmasını sağladı. Daha net organizasyonlar gerçekleştiren siyah-beyazlılar 20'de Nobre'nin ara pasında Holosko'yu kaleciyle karşı karşıya bıraktı. Ancak Oğuzhan önce Slovak futbolcunun, ardından Tello'nun vuruşlarında gole izin vermedi. 28'de ceza yayı üzerinde buluşan Fink topu filelere göndererek sezonun ilk golünü attı: 1-0. 31'de Abdullah Avcı'nın özgürlük verdiği İbrahim Akın sağ kanatta önce Ernst'i yatırdı, sonra Yusuf'un belini kırdı. En sonunda da Ferrari'yi peşine taktı ve 4 futbolcunun arasından topu filelere muhteşem bir şekilde gönderdi: 1-1. 38'de Ernst'in ortasında Nobre'nin vuruşu kaleci Oğuzhan'da kalınca denge bozulmadı.. Mustafa Denizli ikinci yarıya Holosko'nun yerine Nihat'ı, Yusuf'un yerine Bobo'yu alarak başladı. Topla temponun yükseltilemediği maçta dakikalar ilerledikçe, Beşiktaş daha etkili pozisyonlar bulmaya başladı. 58'de Bobo sol çizgiye inip vurdu, Oğuzhan bu sefer kornere çıkardı. 69'da Ernst'in pasında içire giren Nihat'in sağ çaprazdan vuruşu yan ağlarda kaldı. 74'te Ferrari'nin kafa vuruşunu Zeki çizgiden çıkarınca "Kartal Ferrari'yle Fink attı" başlığını da çöpe attı.

TELLO 10 NUMARAYA UYMADI!
Nihat'ın tam hazır olamaması, Tello'nun 10 numaraya (!) ısınamaması kendini hissettirdi. Son 15 dakikada Olimpiyat ev sahibine dar geldi. Ancak üst üste yakalanan net pozisyonların harcanması Beşiktaş'ın henüz kolektif bir hücum bilincine ulaşmadığının göstergesiydi. Son şampiyon yeni sezona umutla ama iki puan kayıpla başladı.