Messi zammı kopardı

Şampiyonlar Ligi ve La Liga Şampiyonu FC Barcelona ile Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi arasında yürütülen 'ücret iyileştirme' görüşmelerinin sonuçlandığı ve Messi'nin yıllık 9.5 milyon euro (yaklaşık 20 milyon TL) almayı kabul ettiği bildiriliyor.

Arjantinli yıldız Lionel Messi, Katalan ekibi Barcelona'nın bir sezonda en çok ücret ödenen futbolcusu oluyor. İspanyol medyasında çıkan haberlerde, Barcelona Kulübü ile Messi arasında günlerdir süren ücret iyileştirme görüşmelerinin sonuçlandığı ve Messi'nin yıllık 9 milyon 500 bin euro'luk öneriye evet dediği ifade ediliyor.

Messi ve kulüp arasında varılan yeni mutabakatın ardından Arjantinli yıldız kulüpten sezon başına 9 milyon 500 bin euro alacak. Messi böylece takımın Inter'den yeni transferi Zlatan Ibrahimovic'in kısa süren saltanatına da son verecek. Zira Ibrahimovic, Barça'ya yıllık 9 milyon euroya anlaşmış ve bu anlaşmayla birlikte Katalan ekibinde yıllık ücreti en fazla olan futbolcu konumunu elde etmişti.

22 yaşındaki Messi, yeni sözleşmesiyle birlikte 2014 yılına kadar takımda kalmayı da kabul etmiş oldu.

Messi'nin önceki sözleşmesinin bitiş tarihi ise 2010 yılıydı. Messi önceki sözleşmesine göre sezon başına 8 milyon euro (yaklaşık 16 milyon TL) alıyordu.
BİZE ULAŞIN