Başarı Sözü

NBA'deki gururumuz Hidayet Türkoğlu, Dolmabahçe'de ziyaret ettiği Başbakan Erdoğan'a forma hediye ederken, Milli Takım'la Polonya'da başarı sözü verdi

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 09.08.2009 ABONE OL
Toronto Raptors'a transfer olan milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, dün Başbakan Tayip Erdoğan'ı, Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde ziyaret etti. Türkoğlu, ara sıra NBA'deki maçlarını izlediği ve performansından ötürü çok memnun olduğunu söylediğini belirttiği Erdoğan'a milli takım ve yeni ekibi Toronto Raptors'un formasını hediye etti. NBA play- off maçları sırasında Başbakan Erdoğan'ın kendisini arayarak kutladığını belirten Türkoğlu, "Beni makamına davet etmişti. Ben de bana verdiği destekten dolayı kendisine bire bir teşekkür etmek istedim" dedi. Başbakan Erdoğan'la yaklaşık 45 dakika görüşen Türkoğlu, ziyaretin ardından şunları söyledi: "Transferim hakkında konuştuk, 'Hayırlı olsun' dedi. Gösterdiğim performanstan çok memnun kaldığını söyledi. Türkiye'de milyonlarca insan performansımdan gurur duymuştu, mutlu olmuştu. Kendisi de bunu dile getirdi. Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiğimi söyledi. Hem Amerika'dan hem de Milli Takım'ın durumundan bahsettik. Kendilerine bilgi verdim. Milli Takım'ın kaptanı olduğum için şu anki gidişattan da kendilerini bilgilendirdim. Polonya'da başarılı olacağımıza söz verdim. İnşallah finale kalırsak, kendisini Polonya'da görmek istediğimizi de söyledim."

DAVETİ BÜYÜK ONUR
Gazetecilerin "Bir hediyeniz oldu mu?" sorusu üzerine milli yıldız Türkoğlu, Başbakan Erdoğan'a hem Milli Takım hem de yeni takımı Toronto Raptors forması hediye ettiğini söyledi. Türkoğlu, "Erdoğan'ın size bir hediyesi oldu mu?" sorusuna ise, "Onun hediyesi beni kendi huzuruna davet etmesi. Bundan iyi hediye olamaz" yanıtını verdi.

BUGÜN NELER OLDU