"Su molası" tepkisi

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Trabzonspor maçında hakemin her iki yarıda oyunu keserek verdiği ''su molasına'' ve uzatma dakikalarının az olmasına tepki gösterdi.

Ünsal, sahalarında 2-1 yenildikleri Trabzonspor maçının ardından, yönetim ve teknik heyetin kulüp tesislerinde toplandığını kaydetti.

Toplantıda maçı değerlendirdiklerini ve bazı kararlar aldıklarını ifade eden Ünsal, özellikle orta sahaya yerli veya yabancı 2 oyuncu takviyesini ele aldıklarını söyledi.

Trabzonspor maçında hakemin karşılaşmanın her iki yarısında verdiği su molasını da eleştiren Ünsal, bu konuda itirazda bulunduklarını belirterek, ''Hava 10 derece. Futbolculara sıcak salep vermen gerekirken sen su veriyorsun. Olacak iş mi?'' dedi.

Su talimatının yanlış anlaşıldığını, bütün maçlar için bunun geçerli olamayacağını ileri süren Ünsal, molaların ardından her iki yarıda verilen uzatma dakikalarının da eksik olduğunu savunarak, karşılaşmanın eksik sürede tamamlandığını savundu.

Bu konuda Beşiktaş'ın da itirazda bulunduğunu kaydeden Ünsal, su molalarının 5'er dakika olduğunu, ancak oyunun normal uzatmaları da göz önünde tutularak verilen uzatma süresinin yetersiz olduğunu kaydetti.
BİZE ULAŞIN