"Dün başlayan maç, bugün bitti"

Turkcell Süper Lig'de Denizlispor'u deplasmanda 2-0 mağlup eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum üst üste çok maç yapıp seyahat etmelerine rağmen sahada mutlak kazanmayı isteyen, mücadeleci bir Fenerbahçe bulduğunu ifade etti. Daum, galibiyeti hak ederek Denizli'den ayrıldıklarını söyledi.

Maçta 1-0 öne geçtikten sonra çok net gol pozisyonları bulduklarını vurgulayan Daum, "Takım mücadeleyle sezona girdi. Takımda yüksek motivasyon gördüm. Skoru geç 2-0 yapabildik ama her pozisyonun gol olacağı garantisi yok. Gol atmak için de saat geç olmuştu. Hocalık kariyerimde bir ilk yaşadım. Dün başlayan maç, bugün bitti. Denizli'den iyi bir hisle ayrılıyoruz. Denizli'ye sezonda başarılar diliyoruz. Beklediğimiz gibi zor rakip oldu Denizlispor. İkinci golü bulamadıkça, Denizlispor daha güçlü olabildi. Ancak defansta iyi organize olan bir takım gördüm. Sonuçta buradan galibiyeti hak ederek ayrılıyoruz. Türkiye'de son oynadığım maç Denizli'deydi, başlangıç da burada oldu. Yepyeni bir Fenerbahçe gördük ve yaşıyoruz.''

Bir gazetecinin Fenerbahçe'nin geçen sezon lider olamadığını ve bu sezon ilk haftayı lider tamamladığını söylemesi üzerine Daum, "Ben en son maçtan sonra lider olmak istiyorum. Ancak Fenerbahçe camiası adına seviniyorum. Camia ve futbolcular yeni Fenerbahçe modelini hissediyor. Buna yardım edebilirsek çok memnun olacağız, gurur duyacağız. Bir yandan net pozisyonları gole çeviremememiz belki iyi oldu. O zaman bazıları takımdan çok şey beklerdi. O yönden 2-0 iyi bir skor. Futbolcu ve camia için attığımız goller ve galibiyet bizim için önemliydi.'' diye konuştu.

Denizlispor Teknik Direktör Erhan Altın da Fenerbahçe'ye karşı puanla başlamak istediklerini, ilk devre istediklerini sahaya yansıtamadıklarını söyledi.

İkinci yarı istedikleri futbolu oynadıklarını, ancak bunu sonuca yansıtamadıklarını belirten Altın, "Puanla başlamak istiyorduk, olmadı. İlk devre istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Tabii ki bunun nedeni baskıydı. Neyin ne olduğunu anlamadan baskıyı atamadan, kendi hatamızdan bir gol yedik. Ancak ikinci devre futbol adına maçı kazanmak için ne gerekiyorsa yaptık. Maalesef, bahane olsun diye söylemiyorum ama yakaladığımız pozisyonlar vardı, değerlendiremedik. En azından beraberliği sağlamak için hatalar yaptık. Bizim maçı kazanmak adına baskı kurduğumuz dakikalarda Fenerbahçe de pozisyonlar buldu. Bu takımdan ümitliyim, ikinci yarıdaki oyunumuzu sürdürürsek, ilerleyen haftalarda futbol adına istediğimizi sahaya yansıtacağız." ifadelerini kullandı.

Denizlispor kaptanı ve kalecisi Özden Öngün ise, ''İlk devre istediğimiz oyunu sergileyemedik. İkinci yarı istediğimizi oyunu oynadığımızı düşünüyorum. Fenerbahçe'yi hapsettik. O sırada elektrikler kesildi. Bu da motivasyonumuzu etkiledi. Puan alarak lige başlamak isterdik ama olmadı. Biz iyi bir ekibiz. İlerleyen haftalarda bunun tedavisini yapacağız diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN