Edu the end

Sağlık Kurulu, Edu'nun 3 ay daha futbol oynayamayacağı şeklinde rapor verdi. Fenerbahçe yönetimi de Marcelo Bordon ve Zdenek Grygera'nın transferleri için girişimlerini hızlandırdı

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 10.08.2009 ABONE OL
Fenerbahçe'de durumu günlerdir belirsizliğini koruyan Edu Dracena hakkında Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Taşer'den gelen rapor, Brezilyalı stoperin sarı-lacivertli takımdaki macerasının sona erdiğini belgeledi. Taşer, yaptığı incelemeler sonrasında Edu'nun en az 3 ay daha futbol oynamayacağı yönünde bilgi verince, Fenerbahçe yönetiminin Edu'nun sözleşmesinin feshi ve stoper transferi konusunda girişimlerini hızlandırdığı öğrenildi.

SON ADAY ÇEK GRYGERA
Fenerbahçe için önceki gün maçının izletildiği Schalke'li Marcelo Bordon'un yanı sıra Juventus'tan Zdenek Grygera ismi de ortaya atıldı.
İtalyan ekibinin Schalke'den Rafinha'yı kadrosuna katmak istediği, bu transfer için de Çek savunma oyuncusu Grygera'yı elden çıkarmayı düşündüğü kaydedildi. Sağ bek ve stoperde oynayabilen Grygera için Juventus'un 7.5 milyon Euro bonservis istediği, Fenerbahçe'nin ise 5 milyon Euro önerdiği bildirildi. Sportif Direktör Aykut Kocaman, dün 2-0 sona eren Denizlispor maçı sonrası "Edu 2-3 ay sonra sahalara döner ama eski Edu olarak yeşil sahalara dönmesi şu an için çok zor" yorumunu yaparak Brezilyalı stoperin biletinin kesildiğini adeta resmileştirdi.