Tuncay son noktayı koydu

Pazartesi 10.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 10.08.2009 13:50
ABONE OL

Uzun zamandır transfer gündeminden düşmeyen ve adı Almanya ile İngiltere'de bir çok kulüple anılan Tuncay Şanlı'nın kulubü Middlesborough'un Aston Villa ile 7 milyon Sterlin'e anlaştığı belirtildi.


Daily Mail gazetesinin verdiği habere göre transeferi bir türlü gerçekleşmeyen Tuncay için Tottenham kulubünün devreye girmesinden sonra Aston Villa'nın işlemlerini hızlandırdığı ve kulüple anlaştığı açıklandı.

Middlesborough Teknik Direktörü Gareth Southwark da geçtiğimiz günlerde Tuncay için, "Tuncay'ın hala Middlesborough'da olmasına şaşırıyorum." diyerek yıldız oyuncunun transferi için kuluplerin yavaş hareket etmesine anlam veremediğini açıklamıştı.

Haberde ayrıca Tuncay için Aston Villa'nın Middlesborough kulubüne ilk etapta 5 milyon Sterlin peşin, kalan 2 milyon Sterlin'i ise taksit şeklide ödeyeceği ifade edildi.

Tuncay Şanlı'nın ise Türkiye'de olduğu belirtilen haberde, genç oyuncunun 12 Ağustos'ta Kiev'de oynanacak olan Ukrayna - Türkiye özel milli maçın ardından İngiltere'ye geleceği ve yeni takımı Aston Villa ile sözleşme imzalayacağı yeraldı.