Beşiktaş'tan yalanlama

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 12.08.2009 14:08 ABONE OL
Beşiktaş Kulübü, bugünkü bazı gazetelerde ''Düğünde Kavga'' başlığıyla yer alan haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Haberlerde iddia edilen, Başkanımız Yıldırım Demirören ile eski yönetici Erdal Acar'ın bir aile dostlarının düğününde, Acar'ın yeni dönemde Yönetim Kurulu'na girme talebi nedeniyle kavga ettikleri iddiası tamamen hayal ürünüdür, asılsızdır ve çirkindir.

Başkanımız Yıldırım Demirören ile eski yönetici Erdal Acar arasında yazıldığı gibi bir tartışma veya kavga asla yaşanmadığı gibi, yaşanması da söz konusu değildir. Kulübümüz'de Genel Kurul'a uzun bir süre varken ve de Başkanımız'ın Yönetim Kurulu'na davet edeceği isimlerle bu konuyu bir düğünde konuşması söz konusu bile değilken bu tarz asılsız haberlerin yapılması manidardır.

Başkanımız Demirören, düğünde yan masada yaşanan sözlü bir tartışmayı sonuçlandırmak amacıyla müdahele etmiş, bu durum da birkaç saniyeden daha uzun sürmemiştir. Hal böyleyken bugün basına "kavga" başlıklarıyla yansıyan haberler tarafımızda büyük şaşkınlık yaratmıştır.

Basın yayın organlarından, toplumda saygın bir yere sahip olan, Beşiktaş Kulübü'nü temsil eden Başkanımız Yıldırım Demirören ile ilgili haber yaparken; gazeteciliğin en temel ilkelerine sadık kalmalarını, masa başında ürettikleri senaryolarla ve varsayımlarla kamuoyunu yanıltmamalarını, ciddiyetle, özenle ve doğrulukla konulara yaklaşmalarını bekleriz."