Harbuzi Gençlerbirliği'nde

Gençlerbirliği, İsveç'in Malmö takımından Labonit Harbuzi ile 4 yıllığına anlaştı.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine, kulüp başkanı İlhan Cavcav, basın sözcüsü Enis Safi ve yönetici Emin Eryılmaz katıldı. Burada konuşan Cavcav, kendilerine transfer yapmadıkları için eleştiriler yöneltildiğini hatırlatarak, ''Bize, 'transfer yapmıyor' diyorlar. İşte görüyorsunuz, Harbuzi'yi 750 bin Avro'ya kadromuza kattık. 500 bin Avro'ya da Sezai'yi aldık. Koray Avcı'ya ise 250 bin TL verip, yollarımızı ayıracağız'' dedi.

Harbuzi'nin takıma katkı yapacağına inandığını ifade eden Cavcav, şunları söyledi:

''Yeni transferimiz, Malmö'de iyi bir grafik çiziyordu. Hatta transferden sonra bir İngiliz takımının yöneticileri bizi arayarak, Harbuzi ile ilgilendiklerini söylediler. Ancak aramızdaki sözleşme gereği, 3 milyon Avro'luk bir tazminat söz konusuydu. Almadan satmak gibi bir durum olacağı için onlara olumsuz yanıt verdik.

Kendisiyle 4 yıllık sözleşme yapıyoruz. Kosova asıllı olan Harbuzi'nin ailesinde bir Türk olduğunu öğrendik. İlk fırsatta kendisini Türk statüsünde geçirmek için elimizden geleni yapacağız.''

Harbuzi de Türkler'i tanıdığı için burayı tercih ettiğini belirterek, ''Kosova kökenli bir ailem var. İsveç'te de çok Türk arkadaşım vardı. Türkler'i bildiğim ve sevdiğim için tercih sebebim burası oldu'' dedi.

Tesislerin, transferinde ikna edici bir sebep olduğuna dikkati çeten Harbuzi, ''Gençlerbirliği'nde olmaktan mutluluk duyuyorum. İyi işler yapacağımıza inanıyorum. İyi bir teknik heyetimiz var. Ben de bu takımın bir parçası olmaya çalışacağım'' diye konuştu.

23 yaşındaki Harbuzi, Malmö altyapısından yetişti. 1999-2000 sezonunda Falkenberg'e giden Harbuzi, 2000-2001 sezonunda Malmö'ye geri döndü. İsveçli oyuncu, 2002-2006 sezonlarında Hollanda'nın Feyenoord takımında forma giydikten sonra 2006 sezonunda tekrar Malmö'ye döndü. Harbuzi, 3 sezondur bu takımda forma giyiyor.

STOPER ARAYIŞI

Bu arada, stoper mevkinde yaşanan sıkıntı için arayışlarını sürdüren Gençlerbirliği, rotayı Arjantinli Renato Civelli'ye çevirdi. İtalyan asıllı futbolcunun menajeri, bu gece saat 11.00'de Ankara'ya gelecek. Bonservisi elinde olan Civelli, Fransa'nın Olympique Marsilya takımında forma giyiyor.
Yarın tesisleri gezecek menajer, kulüp yetkilileriyle görüşecek.

BİZE ULAŞIN