Terim'den Tuncay'a sinyal

Milli Takım'ın patronu milli yıldıza, Nihat'ı örnek gösterdi: "Sorunlarını çözdü, eski kulübüne döndü, askerliğini bitirdi. Tuncay da bir an önce kararını vermeli"

Çarşamba 12.08.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 12.08.2009
ABONE OL
2010 Dünya Kupası eleme grubunda Eylül ayında Bosna-Hersek ve Estonya ile karşılaşacak A Milli Takım, son provayı bu akşam Ukrayna deplasmanında yapıyor. Başkent Kiev'de saat 21.00'de başlayacak maç öncesi teknik direktör Fatih Terim düzenlediği basın toplantısında ilginç açıklamalar yaptı. Terim, Ukrayna maçının takımın son durumunu görmek için iyi bir fırsat olacağını söyleyerek, "Aklımızda olmayan sakatlıklar, daha önceki sakatlıklar var. Aurelio bizim için çok önemli bir oyuncuydu. Ayrıca Yusuf, Mevlüt, Emre yok. Ama şartlar ne olursa olsun bahane olmayacaktır. Bizim için ciddi bir maç olacak. Biz, eksiklere alışığız" dedi.

EKSİĞİ OLAN NİHAT İYİ YOLDA
Bazı eksikleri olan Nihat'a bugün şans vereceğini belirten Terim, "Nihat'ı, ben de Beşiktaş da maçlara kadar hazırlayacaktır" derken Tuncay Şanlı'nın durumuyla ilgili soruya ise mesaj içeren bir yanıt verdi: "Nihat ile Tuncay'ın durumu benziyor ama Nihat'ın halledilmiş bir sorunu var. Eski kulübüne döndü, askerliğini bitirdi. Nihat her geçen gün üzerine koyarak gidiyor. Tuncay ise kararsızlık yaşıyor. Takımının küme düşmesi, isteyenlerinin olması, dönecek mi dönmeyecek mi? En kısa sürede açıklığa kavuşması onun için de bizim için de iyi olur."