Halterciler kışlada

Olimpiyat ve dünya şampiyonu Taner Sağır'ın da aralarında bulunduğu 8 milli halterci, vatani görevlerini yerine getirmek üzere acemi birliklerine teslim oldu

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 13.08.2009 ABONE OL
Halter Milli Takımı'nda yer alan 8 sporcu, vatani görevlerine yerine getirmek üzere dün birliklerine teslim oldular. Dünya ve olimpiyat şampiyonu Taner Sağır'ın da aralarında bulunduğu 8 milli sporcu kısa dönem olarak (5 ay 5 gün) askerlik görevi yapacak. Bünyesinde Halter Takımı kurmayı planlayan Türk Silahlı Kuvvetler Gücü Spor Kulubü, rekortmen sporcu Taner Sağır, ağabeyi Nezir Sağır, İzzet İnce, Bünyamin Sudaş, Mete Binay, Emrah Arslan, Nejat Akdeniz ve Talat Bayam'ı bünyesine katacak. Silahlı Kuvvetler Gücü'nde toplanacak Halter Milli Takımı, Kasım ayı içerisinde Güney Kore'de yapılacak Dünya Şampiyonası için de çalışmalarını "Asker Ocağı"nda sürdürecek.

BAŞKAN ÇOK MUTLU
Türk halterinin büyük bir çıkış yakaladığını belirten Federasyon Başkanı Hasan Akkuş, "Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile daha önce takım kurulması konusunda bir görüşme yapmıştık. Olumlu cevap geldi ve sporcularımız silah altına alındı. Bu arkadaşlarımız hem vatani hizmetlerini yerine getirecekler hem de çalışma ortamı bulacaklar. Bu konuda bize yardımcı olan tüm komutanlara teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU