Özel gecenin galibi Fener

Açılışını Başbakan Erdoğan'ın yaptığı yeni statta Rizespor'u Deivid ve Mehmet ile deviren Fenerbahçe, jest için geldiği Rize'de iyi bir hazırlık yapma fırsatı buldu

İki açılışla tarihinin hareketli günlerinden birini yaşayan Rize, politika ve sporun bir arada olduğu sahnelerle gündeme oturdu. Önce Turgut Kıran Yüksek Denizcilik Okulu'nun, ardından da yeni stadının açılışı Rize halkının gurur seviyesini üst düzeyde tuttu. Başbakan Erdoğan'ın sembolik santrasıyla başlayan açılış maçı ise bir anlamda aç ile toku karşı karşıya getirdi. Sezonu sabırsızlıkla bekleyen Rizespor özlemini sahaya yansıtıyordu. F.Bahçe ise üst üste gelen maçların yorgunluğunu artık hissetmeye başladı. Az oynayabilenler kadroda yer alsa da bu temponun takımı zorlaması normal. Jest için geldikleri Rize'de gözler Mehmet Topuz'daydı. Daum'un pazubandı da verdiği Mehmet ilk 11 sınavında ilk yarı fazla etkili olamazken, 'çakma forvet' Deivid de orta alana yakın oynayınca gol noktalarında sıkıntı hissedildi.

MEHMET 2. YARIDA
20'de Mithat'ın ortasına Riberio kafayı vurdu, savunma ve kaleci Mert de izledi: 1-0. 30'da benzer pozisyonda Uğur'un ortasını Deivid gol yaptı. İkinci yarıda ise tecrübe farkı ve Mehmet Topuz hissedilmeye başladı. Oyuna hareketlilik getirmeye başlayan Mehmet, 64'te Deniz'in pasını şık bir vuruşla ağlara yollayıp, ilk on bir deneyimini de yakışıklı bir golle süslemiş oldu. Her geçen dakika varlığını daha fazla hissettirmesi, Mehmet'in önemli bir koz olabileceğini gösterdi. Skoru çok da önemli olmayan bu maçın ardından Rizespor yeni sezon için umut toplarken, Fenerbahçe 2-1'lik galibiyetle iyi bir hazırlık maçı daha yapmış oldu ve alternatif kadrosundaki eksikleri Daum'a göstermiş oldu.

BANDI TAKTI, GOLÜNÜ ATTI
Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, Çaykur Rizespor ile oynanan özel maçta ilk 11'de görev verdiği Mehmet Topuz'a, kaptanlık bandını da teslim etti. Fenerbahçe'de ilk kez 11'de forma giyme şansı bulan Mehmet Topuz da özellikle ikinci yarıdaki etkili oyunu ve güzel golü ile F.Bahçe'de iş yapacağını gösterdi.

BİZE ULAŞIN