Borç için protokol

Galatasaray Sportif A.Ş. ile Galatasaray Kulübü Derneği arasında toplam 288 milyon TL'yi bulan borcun kapatılması için protokol dün imzalandı

Cuma 14.08.2009
Güncelleme: Cuma 14.08.2009
ABONE OL
Galatasaray Sportif Sanayii ve Yatırımlar A.Ş. ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında, borcun kapatılması ile ilgili protokolün imzalandığı açıklandı. Futbol A.Ş.'nin 198 milyon lira, derneğin ise 90 milyon liraya ulaşan borçlarının kapatılmasıyla ilgili olarak yapılan protokollerin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Mart 2008 tarihli kararıyla belirlediği kriterlere uyum sağlanması amacıyla imzalandığı ve 28 Mart 2010 tarihine kadar borçların kaldırılması gerektiği belirtildi. Borçlunun, bu tarihe kadar borcun ortadan kaldırılması için her türlü girişimde bulunacağı beyan edildi.

BİRLEŞME ÇALIŞMALARI
Sportif ve Futbol A.Ş'leri birleştirmeye çalışan Galatasaray, Goldman Sachs International ile 100 milyon Dolar'lık kredi temini ve 70 milyon Dolar'a kadar tahvil ihracı anlaşması için mutabakata varmıştı.

PARÇALI FORMA SİFTAHI DENİZLİ'YE YAPACAK
Galatasaray'ın yarın Denizlispor ile Ali Sami Yen Stadı'nda yapacağı lig maçının biletleri tükendi. Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği karşılaşma öncesi sarı-kırmızılı kulübün resmi sitesi açıklama yaptı ve Denizlispor sınavında futbolcuların parçalı formayla sahaya çıkacağını bildirdi.