Domuz gribi korkusu

İngiltere'deki Gameon Turnuvası için Londra'ya giden 12 Dev Adam'da Kerem Gönlüm şokundan sonra domuz gribi endişesi yaşanıyor. Millilerin ilk maçı bugün İsrail ile. 20.00'deki maç Fox TV'den yayınlanıyor

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 14.08.2009 ABONE OL
A Milli Erkek Basketbol Takımı, İngiltere'de düzenlenecek Gameon turnuvasına katılmak üzere bu ülkenin başkenti Londra'ya gitti. Antrenör Bogdan Tanjeviç, milli takımın başarılı oyuncusu Kerem Gönlüm'ün idrar örneğinde yasaklı maddelerden ''Cathene''e rastlanmasıyla ilgili soru üzerine, "Çok üzgünüm. Kendisine çok büyük saygım var. En çok inandığım, en iyi oyunculardan bir tanesi. Umarım hata olmuştur'' dedi. Tanjevic domuz gribi önlemlerine ilişkin olarak da, ''Sağlık ekibi hazırlıklarını yaptı. Ayrıca bize belli uyarılar dağıtıldı. Şu an domuz gribine karşı bir bilgiye sahibiz'' dedi.

KEREM'İN YANINDAYIZ
Hidayet Türkoğlu da takım olarak Kerem'in durumuna üzüldüklerini anlatarak, şöyle konuştu: "Kendisi yıllardır Türk sporuna en iyi şekilde hizmet vermiş bir insan olarak bulunmuş olduğu durumdan dolayı hepimiz çok üzüldük. Sonuçta biz profesyonel insanlarız işimizi yapmaya devam etmek zorundayız. Şu anda bizi en çok ürküten domuz gribi vakası, bizi Londra'da bekliyor diyebiliriz. Şu an en çok endişe ettiğimiz olay budur. Özellikle Avrupa şampiyonası öncesinde inşallah bununla ilgili sıkıntı çekmeyiz ve basketbolumuza devam ederiz. Çünkü şu an gayet iyi hava içerisindeyiz. İstekli arzulu çalışıyoruz.'' Milliler turnuvada bugün TSİ 20.00'de İsrail ile oynuyor. Maç. FOXTV'den naklen yayınlanacak.