Ümit Özat tekrar antrenmanda

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 14.08.2009 10:39 ABONE OL
Almanya Birinci Futbol Ligi'nde (Bundesliga) mücadele eden FC Köln'ün dün akşam antrenmanında fenalaşarak Siegburg'ta özel bir kliniğe kontrole götürülen antrenör Ümit Özat, bugün taburcu olarak takımının akşam antrenmanına katıldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen antrenman öncesi gazetecilere açıklamada bulunan Ümit Özat, dün bir problem yaşadığını belirterek, ''Üç-dört gündür arka arkaya antrenmanda top oynadım. Salı ve Çarşamba günü 11'e 11 takım ile futbol oynadım. Şu anda iyiyim. Doktor bana 'futbolcu musun yoksa antrenör müsün' diye sordu. Ben de 'antrenörüm ama futbolu çok özledim, bazı futbolcular sakattı, ben de onların yerine top oynadım' diye cevap verdim'' dedi.

Doktorların kendisine her gün 30 dakika koşma izni verdiğini, ancak her gün futbol oynamaması gerektiğini söylediklerini dile getiren Ümit, ''Herkese destekleri için teşekkürler. Benim hatamdı. Doktorlar haftada bir gün oynayabileceğimi ifade ettiler. Belki Cumartesi günü maçta bile oynarım diye düşünmüştüm'' diye konuştu.

Ümit, yarın ligde Wolfsburg karşısında çok önemli bir maça çıkacaklarını ve galip gelerek üç puan almak istediklerini sözlerine ekledi.

Antrenman öncesi Ümit Özat'a, Mehmet ve Ahmet Bakırdöven adlı minik taraftarlar çiçek hediye ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

BUGÜN NELER OLDU