Sivasspor iddialı geldi

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 15.08.2009 15:18 ABONE OL
Sivasspor, Turkcell Süper Lig'in 2. haftasında Fenerbahçe'yle oynayacağı karşılaşma için İstanbul'a geldi.

Öğle saatlerinde Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla Atatürk Havaalanı'na gelen Kırmızı - beyazlı takımı, Sivassporlu taraftar davul - zurnayla karşıladı. Takımları lehine tezahürat yapan taraftarlar futbolcuları ve teknik ekipe sevgi gösterisinde bulundu.

Havalimanında açıklamalarda bulunan teknik direktör Bülent Uygun, yeni sezona belli başlı krizlerle başlamak zorunda kaldıklarını belirterek, "Sakat futbolcularımızın düzelmemesi, bir iki tane de sezon başında verdiğimiz sakatlıklar, bazı anlaştığımız yabancı futbolcuların da takımımıza katılmaması, hem iyi bir sezon hazırlığı geçirmemizi hem de takım kurgumuzu sahaya yansıtmamızı engelledi." ifadelerini kullandı.

Bugün itibariyle yeni bir transferin takıma kazandırılacağının mücdesini veren Bülent Uygun, "Transferlerimiz bittiğinde milli takım arasında da en iyi şekilde hazırlanıp geçen seneki gibi bizi sevenlere istekli, arzulu bir Sivasspor izleteceğiz." şeklinde konuştu.

Fenerbahçe karşılaşmasına da değinen Uygun, "Çok zor bir deplasman olduğunu biliyoruz. Bundan 3 - 5 sene önce hiçbir Anadolu takımı buralara gelip de puan konuşmuyordu. Artık bütün Anadolu takımları, puan alabilmek için mücadele ediyor. Ne kadar eksiğimiz olursa olsun biz, kendi adımıza futbolun en güzelini sahaya yansıtıp, Allah'ın izniyle puan alıp daha moralli bir şekilde eksikliklerimizi gidermeye çalışacağız." diye konuştu.

Yarın saat 21.00'de Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Fenerbahçe'yle karşılaşacak olan Sivasspor, Mehmet Yıldız ve Sezer Badur'dan yoksun olarak mücadele edecek. Kırmızı - beyazlı takımın Fenerbahçe karşısına çıkması beklenen muhtemel 11'i ise şöyle;

Petkoviç, Hayrettin, Sedat, Yasin, Murat Sözgelmez, İbrahim Dağaşan, Onur, Musa, Cihan, Ersen Martin, Kamanan 11.

BUGÜN NELER OLDU