Şampiyonluk sorumluluğumuz

Rijkaard, "Ligde bazı takımların şampiyonluk için çekiştiğini, bizim de bunlardan biri olduğumuzu, hatta şampiyonluğun sorumluluğumuz olduğunu söyleyebilirim" dedi

Galatasaray Teknik Direktörü Rijkard, Denizlispor karşısına çıkardığı kadro ile herkesi şaşırtırken, maçın sonunda da ilginç açıklamalar yaptı. Gaziantep'te kazanan 11'den 6 oyuncuyu kesen Rijkaard, defans 4'lüsünü tamamen değiştirdi. Sabri, Servet, Gökhan ve Hakan Balta'yı kesen Rijkaard, geride Uğur, Emre Güngör, Emre Aşık ve Volkan'ı oynattı. Orta sahada Ayhan ve Aydın'ın yerine Barış Özbek ile Kewell oynadı. Rijkaard bu değişiklikleri yorgun oyuncuları dinlendirmek ve bütün futbolcularının durumunu görmek için yaptığını söyledi. Denizli karşısında geriye düşmelerine rağmen maçı çevirmelerinin önemli olduğunu söyleyen Rijkaard, "Onlardan daha iyiydik. Elano'nun oynamamasının sebebi onu perşembeye hazırlamamız. Zaten biraz rahatsızdı. Brezilya Milli Takımı'nda oynaması da şaşırtmasın. Orada diğer oyuncular sakat olduğu için 52 dakika oynadı ve bu onun için bile sürpriz oldu. Galibiyetten ve yeni gelen oyuncuların performansından da mutluyum. İki maçın ardından ligin kalitesi hakkında bazı takımların şampiyonluk için çekiştiğini bizim bunlardan biri olduğumuzu hatta bunun sorumluluğumuz olduğunu söyleyebilirim. Bunun için çok çalışmamız ve takım olmayı başarmamız gerekiyor" dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

İYİ OLAN HER YERDE OYNAR
Rijkaard, yazarımız Levent Tüzemen'in, Arda'nın milli takımda sol kanatta oynaması ile ilgili sorusuna da şu cevabı verdi: "İyi futbolcular her yerde oynayabilir. Burada amaç o pozisyonu işgal etmek değil takıma uyum sağlamaktır. Kaldı ki bu maçta Arda ve Kewell'ın yerini zaman zaman değiştirdik."
BİZE ULAŞIN