Marsel stop

TED Open Tenis Turnuvası'nda çiftlerde finale çıkan sporcumuz Marsel İlhan, Bulgar partneri Dimitrov ile birlikte Gil-Prpic ikilisine 2-1 yenilip ikinci oldu

İstanbul'da devam eden 61. Uluslararası American Express TED Open Tenis Turnuvası'nın çiftler finalinde milli sporcumuz Marsel İlhan mutlu sona ulaşamadı. İlhan, Bulgar partneri Grigor Dimitrov ile birlikte karşılaştığı Frederico Gil (Portekiz)- Philippe Prpic (İsveç) çiftine mağlup olarak şampiyonluğu kaçırdı. İstanbul TED Kulübü Kortları'nda yapılan turnuvada, çiftler kategorisinde düne kadar finale kalan ilk Türk sporcu olan Marsel İlhan, partneri Dimitrov ile çıktığı final karşılaşmasında Gil-Prpiç çiftine 3-6, 6-2 ve 10-6'lık setlerle 2-1 yenilerek turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

İLHAN'I ELEDİ FİNALE ÇIKTI
TED Open'da Marsel İlhan'ın çeyrek finalde Florian Mayer'e elendiği tekler mücadelesinde de finalistler belli oldu. Dün yine TED Kortları'nda oynanan yarı final karşılaşmalarında İlhan'ı eleyen Alman Mayer, Portekizli Frederico Gil'i 6-1 ve 7-5, Ukraynalı Ilya Marchenko da Slovak Karol Beck'i 6-2 ve 7-6'lık setlerle 2-0 yenerek finale yükseldi. Turnuvada bugün Alman Florian Mayer ile Ukraynalı Ilya Marchenko finalde karşı karşıya gelerek şampiyonluk için mücadele verecek.

İLHAN TARİHE GEÇTİ
22 yaşındaki Semerkant doğumlu Türk sporcu Marsel İlhan, TED Open'da çiftlerde finale yükselen ilk Türk tenisçi olurken, teklerde ise turnuvada çeyrek finale kadar yükselme başarısı da gösterdi.

BİZE ULAŞIN