Zorla göndermeyiz

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Soğancıoğlu, Bobo konusunda Saint Etienne ile 5.5 milyon Euro'ya anlaştıklarını ancak görüşmelerin Brezilyalı golcünün de istemesi halinde geçerli olacağını söyledi

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu, Bobo'nun transferi için Saint Etienne Kulübü ile 5.5 milyon Euro'ya anlaştıklarını doğrularken, Brezilyalı golcüyü gitmesi için zorlamadıklarını söyledi. Fransız kulübünün, önce 4.5 milyon Euro teklif ettiğini belirten Soğancıoğlu, "Biz bu teklifi uygun görmedik. Daha sonra 5,5 milyon Euro'ya çıkarttılar. Belli bir miktarı peşin, kalanı da banka teminatıyla vadeli teklif ettiler. Teminat mektubunun öne çekilmesini istedik. Resmi peşinat kısmını kabul ettik. Bu görüşmeler oyuncumuzun kabul etmesi şartıyla geçerlidir. Bobo'yu gözden çıkarıyoruz diye bir şey yok. Hiçbir menajere satış yetkisi vermedik. Bobo istemezse zorla gönderemeyiz" diye konuştu.

BİR OYUNCU NE YAPAR!
Transfer çalışmaları ile ilgili de konuşan Asbaşkan, şu an yabancı kontenjanlarının dolu olduğunu, bu nedenle kimseyi alamayacaklarını ifade etti. Soğancıoğlu, "Bir oyuncuyu gönderip birini aldığımızda yine 8 yabancı oyuncu olacak. İki oyuncu yine kenarda oturacak. Kolay bir unsur değil. Maliyet olarak düşünmek lazım. Kamuoyu, Beşiktaş'ın ligde yeterli olacağını, Şampiyonlar Ligi'nde ise yeterli olmayacağını düşünüyor. Bir oyuncuyla Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacaksak tabii ki o yatırımları yapalım. Ama alacağımız oyuncu Şampiyonlar Ligi'nde ne kadar etkili olur, onu düşünmek lazım" dedi.

Beşiktaş sordu Bobo geri çevirdi
Beşiktaş yönetimi, dün ilk kez Bobo'ya Saint Etienne'nin yaptığı teklifi iletip kararını sordu. 1.8 milyon Euro'luk ücreti beğenmeyen Brezilyalı golcü, "Gitmek istemiyorum. Beşiktaş'ta kalıp Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağım" diyerek transfere sıcak bakmadığını gösterdi. Bu yanıt yönetim cephesinde "Bobo naz yapıyor. İstediği para ve şartları almak için bu tavrı takınıyor. Zaman içinde yumuşayıp teklifi değerlendirecektir" şeklinde yorumlandı.

BİZE ULAŞIN