10 milyon Euro'dan aşağı olmaz

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer gündeminde olan Bursasporlu Sercan Yıldırım'ın menajeri Metin Korkmaz çarpıcı açıklamalarda bulundu. Korkmaz "Bursaspor Sercan'ın bonservisi için Fenerbahçe'nin Mehmet Topuz için verdiği ücretten aşağısını kabul etmiyor" dedi.

Radyospor'a konuşan Korkmaz, "En net ve ciddi görüşme Galatasaray'la yapıldı. Haldun Üstünel 4 oyuncu artı 3 milyon euro teklif etti. Görüşmeler en geç iki içerisinde sonuçlanır" şeklinde konuştu. Metin Korkmaz ayrıca Beşiktaş'ın da Bobo'yu St.Etienne satması durumunda Sercan için devreye gireceğini söyledi.

Mehmet Topuz'la ilgili olarak da konuşan Korkmaz, "Mehmet'in Fenerbahçe'de en ufak bir sorunu yok. Oynayamama korkusu da yaşamıyor" şeklinde konuştu.

İşte Sercan Yıldırım ve Mehmet Topuz'la ilgili çarpıcı açıklamalar:

EN CİDDİ VE SON TEKLİF GALATASARAY'DAN

Sercan Yıldırım için kulüpler düzeyinde temaslar devam ediyor.

Ancak Bursaspor başkanı İbrahim Yazıcı net ve ciddi anlamda sadece Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel'le görüşmüştür. Bu, Sercan konusundaki en son görüşmedir.

Fenerbahçe ise 1 ay önce ciddi bir teklif yaptı. Fakat Galatasaray'ın bu hamlesinden sonra Fenerbahçe'nin bir iki gün içerisinde yeni bir teklifle gelmesi bekleniyor.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin tavrı farklı… Mehmet Topuz transferinde direkt futbolcuyla görüşülmüştü. Ancak bu iki kulübümüz önce Bursaspor'la görüşmeyi tercih ediyorlar.

Hafta sonuna kadar her iki kulüpten de net bir yanıt alacağız.

PRIMEIR LİG'E A MİLLİ TAKIM ENGELİ

Sercan ve Bursaspor Kulübü çok ciddi bir biçimde yurtdışını düşünüyordu. Ama özelikle İngiltere'de Premier Lig'de oynamak için A Milli takımda bir sezon içerisinde yüzde 70 oranında milli takımda oynama şartı var.

Sercan oynamadığı için İngiltere'ye bu sezon transfer olamayacak. Eğer Galatasaray'a ya da Fenerbahçe'ye transfer olmaz ise bu sezon Bursaspor'da göstereceği performansla A milli takımın da değişmezi olmayı amaçlıyor. Sezon sonunda ise sadece İngiltere'den gelen teklifleri değerlendirmek istiyor.

10 MİLYON EURODAN AŞAĞI OLMAZ

Bursaspor, Sercan için olağanüstü teklif gelmeli derken, Fenerbahçe'nin Mehmet Topuz'a yaptığı teklifi kastediyor. Mehmet Topuz için verilen ücretin altında bir ücret teklif edilmediği sürece Bursaspor gelen teklifleri değerlendirir. Fenerbahçe Mehmet Topuz için Kayserispor'a 10 milyon Euro ve Gökhan Emreciksin'i vermişti.

Galatasaray, Sercan için 4 oyuncu artı 3 milyon euro veriyor. Galatasaray ile Bursaspor yönetimi iki gün içerisinde görüşmeleri sonuçlandıracak.

Sercan, kalpten Bursasporlu onun için Beşiktaş'a, Galatasaray'a ya da Fenerbahçe'ye gitmek fark etmiyor. Bursaspor menfaatleri hangi kulübe gitmesini gerektiriyor ise o kulübe gidecek. Metin Korkmaz ayrıca Beşiktaş'ın da Bobo'yu St.Etienne satması durumunda Sercan için devreye gireceğini söyledi.

MEHMET TOPUZ FENERBAHÇE'DE ÇOK MUTLU


Mehmet Topuz'la Daum arasında mükemmel bir diyalog var. Mehmet Topuz Fenerbahçe'den büyük bir oyuncu değil. Zaten Mehmet de ben şu mevkide oynarım diğerinde oynamam diyecek bir karaktere sahip değil.

Mehmet Topuz ile Fenerbahçe arasında en ufak bir sorun yok. Mehmet'in yedek kalma gibi bir korkusu da yok.

BİZE ULAŞIN