Eğitim için Fener'i bıraktım

Fenerbahçe Ülker'den ayrılıp, ABD'de bir liseye gitmesi olay olan 17 yaşındaki milli basketbolcu Enes Kanter, "Daha iyi bir eğitim alabilmek için bu kararı verdim" dedi

50 yılda gelecek bir yetenek olarak gösterilen Enes Kanter'in Fenerbahçe Ülker'i bırakıp, ABD'de dil öğrenmek ve gelecek sezon da bir NCAA takımına gitmek için Henderson Internatinoal Lisesi'ne gitmesi sarı-lacivertli camiayı ayağa kaldırmıştı. Enes ise ayrılığın nedenlerini "medyaspor" adlı internet sitesine anlattı:

Fenerbahçe Ülker'de kalsam benim açımdan çok iyi olacaktı. Ciddi süreler alacaktım ve bu beni çok heyecanlandırdı. Ama benim gitmek istediğim belliydi, kendime bir yön çizmiştim. Ayrıca, Fenerbahçe Ülker bana 5 yıllık bir sözleşme teklif etti. Bu sözleşme süresi de bana çok uzun geldi. Yabancı dil ve eğitim ağır bastı.

Fenerbahçe Ülker bana çok cömert teklif yaptı...(Aylık 70 bin YTL)

Bu kararımda beni destekleyen çok azdı. Sadece ailem benim arkamda durdu. Onlar hayat boyu benim aldığım kararlara saygı duydular.

Doğuş Balbay'ın okulu Texas Üniversitesi veya Michael Jordan'ın mezun olduğu North Caroline Üniversitesi'ni düşünüyorum.

Olympiakos yıllığı 2 milyon Euro'dan 2 yıllık sözleşme önerdi. Bu teklif beni mutlu etti ama kararımı önceden vermiştim.

Benim bir menajerim yok. Avrupa'ya dönmeyi kısa vadede düşünmüyorum. Hedeflerimin doğrultusunda yaşantıma devam ediyorum. Ben zaten Fenerbahçeli'yim. Bunu da herkes biliyor. Eğer günün birinde dönmeyi istersem, bu kulüp yine Fenerbahçe Ülker olur.

BİZE ULAŞIN