Sessiz siftah

3'ü özel, 2'si resmi maç olmak üzere galibiyet yüzü göremeyen Beşiktaş, seyircisiz karşılaşmada 5 dakikada bulduğu iki golle Antalya'yı geçti. Kartal'ı ligde ilk kez uçuran goller Filip Holosko (73) ve Tello'dan (78) geldi

Şampiyon Beşiktaş'ı yuvasındaki ilk maçında boş tribünler karşıladı. Tribünler boş kalınca pankartlar adeta dillendi ve daha bir değerlendi! Çarşı kalbine koyduğu pankartla ilginç bir racon kesmişti ilk maçta: "BJK Şeref Bey Stadyumu, Mehmet Işıklar (Optik) Kapalı Tribünü"... İnönü'nün iki yıldır yıkılıp yıkılmayacağı tartışmaları arasında bu konudaki beklentilerin de gündem oluşturacağı kesin gözüküyor. "Nee Tümer mi" diye yazanla "Sesimi duyan var mı? 17 Ağustos 1999" pankartını açanın da bu sessizlikte sesini duyurduğu aşikar! İlk haftalarını kayıplarla geçiren Denizli ve Özdilek'in dün İnönü'deki samimi kucaklaşması kadar takımlarının kıran kırana mücadelesinden yükselen kemik sesleri de dikkat çekerken izleyenlere "aaaa" dedirtecek kadar şiddetli yankılandı! İade-i itibarla pazubandı koluna takan İbrahim Üzülmez'in Ali Zitouni'yle kora kor mücadelesi zaman zaman güreşçileri anımsattı! Her iki takımın sert futboluna hakem İlker Meral müsaade ederken, 32'de kafayla topu taşıyan Üzülmez'in Yalçın tarafından yere indirilmesinde penaltıyı es geçti. 34'te Erhan'ın ortasında 6 pasın içinde Nobre'nin uçarak kafasını Ömer mucizevi bir kafa hareketiyle topu çizgiden çıkardı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

MUHTEŞEM BİR FRİKİK
İkinci yarının hemen başında Antalya'nın boğucu presi ve sertliğinden sıyrılan Beşiktaş Nihat ve Tello'yla geliştirdiği iki önemli gol ve şut girişiminde kaleci Ömer'i aşamadı. Ancak Holosko ve Uğur'un oyuna girmeleri kilitlenen oyunun açılmasını sağladı. 73'te Nihat ortaladı, Holosko'nun vuruşunda Ömer çaresiz kaldı: 1-0. İnönü'deki ilk maçında Nihat düşüşüyle 78'de Tello'nin muhteşem frikik golünün de hazırlayıcısı oldu: 2-0. Bu golden sonra Antalya'nın gardı düşerken geliştirilen ataklar gecenin sessizliğini bir kez daha bozmaya yetmedi. Sırtına "verimli" bir sponsor bulamadığı için "akıllıca" bir hamleyle Türk Kızılay'ını alan Beşiktaş bu "jestine ve hayrına" uygun olarak kötü başladığı bir ligde Antalya galibiyetiyle taze kan ve moral bulmuş oldu.

BİZE ULAŞIN