Son çare Kadıköy

Kariyerini Avrupa'da sürdürmek isteyen Tuncay, Fenerbahçe'den transfer döneminin sonuna kadar süre istedi. Milli futbolcu takım bulamazsa Şükrü Saracoğlu'nun yolunu tutacak

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 18.08.2009 ABONE OL
Lugano'nun takımda kalmasının ardından Fenerbahçe'de bir numaralı gündem maddesi haline gelen Tuncay Şanlı'nın sarı-lacivertlilerle yaptığı görüşmelerde 31 Ağustos'a kadar süre istediği öğrenildi. Milli futbolcunun özellikle askerlik sorunu nedeniyle, yurt dışında bir takımda futbol hayatına devam etmek istediği belirtilirken, Avrupa'dan talibi çıkmaması halinde Kadıköy'ün yolunu tutacağı ifade edildi. Tuncay Şanlı'nın yaptığı görüşmede yöneticilere "Türkiye'ye geleceksem, formasını giyeceğim tek takım Fenerbahçe olur. Ancak kariyerime yurt dışında devam etmek, benim için her anlamda avantajlı olacak. Bu yüzden Türkiye'ye dönmeyi son noktada düşüneceğim. Sizden transfer dönemi sonuna kadar süre istiyorum" dediği öğrenildi.

'BONSERVİS ÖDEMEK İSTEMİYORUZ'
Yöneticilerin ise, ellerinde alternatifli bir kadro bulunması nedeniyle milli futbolcunun bu talebine olumlu yanıt verdikleri bildirildi. Ancak Fenerbahçe'nin Tuncay için kulübü Middlesbrough'a bonservis ödemeyi kabul etmediği ve bunu da oyuncuya "Bu bizim tek şartımız. Seni sadece kiralama yöntemiyle kadromuza katabiliriz" diyerek ilettiği kaydedildi.

STRATEJİK BİR TRANSFER
Fenerbahçe'nin Tuncay'a şu anda ihtiyacı olmadığı gibi bir görüntü oluşsa da, aslında milli futbolcunun gelişi, sarı-lacivertlilerin yaşaması muhtemel 6+2 problemini çözecek. Şu anda Daum'un Lugano, Bilica, R.Carlos, Cristian, Andre Santos ve Güiza'yı takımda banko oynatacağı görülüyor. Fakat Alex'in sakatlık sonrası dönüşünde Deivid'le birlikte kulübede oturacak yabancı konusunda büyük sıkıntı yaşanacak. Tuncay'ın gelmesi durumunda ise, Andre Santos sol beke çekilerek, Roberto Carlos yedek oturtulabilir. Tuncay, yaklaşık 1 ay oynamayacağı öğrenilen Alex'in boşluğunu doldurarak bir başka sıkıntıyı da önleyebilir.


BUGÜN NELER OLDU